فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

چگونه برای حفظ مشتری از بازاریابی ایمیلی استفاده کنیم؟

خانه » استراتژی محتوا » چگونه برای حفظ مشتری از بازاریابی ایمیلی استفاده کنیم؟

چگونه برای حفظ مشتری از بازاریابی ایمیلی استفاده کنیم؟

بازاریابی ایمیلی راهی برای حفظ ارتباط با مشتریان

همه‌ی ما می‌دانیم که هزینه‌ی به دست آوردن یک مشتری جدید، چندین برابر حفظ مشتری است. با وجود این، همواره شاهد هستیم که بسیاری از برندها بر جذب مشتری به جای حفظ مشتری، بیشتر تمرکز می‌کنند. شما با استفاده از بازاریابی ایمیلی می‌توانید نه‌ تنها برند و محصول خود را از دیگران متمایز سازید بلکه می‌توانید تعاملی دائمی با مشتریان داشته باشید که باعث وفاداری و حفظ مشتری می‌شود. در زیر به نمونه‌هایی از ایمیل‌هایی که به حفظ مشتری کمک می‌کنند، اشاره می‌کنیم:

ایمیل خوش‌آمدگویی

هنگامی که مشتریان جدید به فهرست مشترکین شما اضافه می‌شوند، ورود آن‌ها را به گروه با یک ایمیل بصورت خودکار، خوش‌آمد بگویید. این کار می‌تواند اولین ارتباط دوستانه بین کسب‌وکار شما و یک مشتری جدید را ایجاد ‌کند و وضعیت وفاداری مشتری در آینده را مشخص ‌کند. این اولین فرصتی است که یک مشتری جدید را تحت تأثیر قرار دهید و آن‌ها را حفظ کنید. در ایمیل خوش‌آمدگویی خود می‌توانید یک مقدمه‌ی کوتاه درباره‌‌ی برند خود بگنجانید و از آن‌ها دعوت کنید در شبکه‌های اجتماعی، شما را دنبال کنند. برای اینکه از ایمیل‌های خوش‌آمدگویی بهره‌ی بیشتری ببرید، یک نظرسنجی زنده انجام دهید و از مشتریان جدید خود درباره‌ی اولویت‌های خریدشان سؤال کنید. سپس، یک ایمیل بر اساس آن اولویت‌ها تنظیم کنید. این یک روش راحت و سرگرم‌کننده برای شروع جمع‌آوری اطلاعاتی درباره‌ی مخاطبانتان است.

 

ایمیل وفاداری

ایمیل وفاداری، یعنی برنامه‌های پاداش و پیشنهادهای ویژه، بهترین راه برای حفظ مشتریان و احساس خاص بخشیدن به آن‌ها در روزهایی به غیر از تعطیلات است. با استفاده از داده‌های مشتری، شما می‌توانید مثلاً در روز تولد آن‌ها پاداش‌های جدید و یا یک پیشنهاد ویژه در کمپین‌های ایمیلی ارسال کنید. این نوع ایمیل‌ها با یادآوری امتیازات به مشتری و آنچه می‌توانند انجام دهند، به شما فرصت مناسبی برای تشویق مشتریان به تعامل با کسب‌وکار شما و خرید و هزینه کردن برای پاداش‌ها را می‌دهد.

 

ایمیل‌های پس از خرید

پس از خرید مشتری، ارسال محتوای مناسب پس از خرید مهم است. شما می‌توانید محتوای آموزشی مربوط به خریدهای اخیر را برای آن‌ها ارسال کنید به این طریق آن‌ها احساس می‌کنند بخشی از یک گروه خاص هستند. اگر آن‌ها مدتی است که خرید نمی‌کنند، از این کمپین‌های ایمیلی با ارسال یک تخفیف، پیشنهاد ویژه و یا درخواست برای بازخورد مشتری برای ترغیب کردن دوباره‌ی مشتری به خرید استفاده کنید.

 

ایمیل قدردانی از مشتری

یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط دائمی با مشتریان قدردانی از مشتریان به خاطر خرید و اعتماد به آن‌ها است. این یک استراتژی بسیار مناسب است. شما با این نوع از ایمیل مشتری‌محور، بدون فروش و یا بازاریابی از مشتری قدردانی می‌کنید. این کار احساس خوبی در مشتریان ایجاد می‌کند و به تقویت رابطه‌ی شما با آن‌ها کمک می‌کند. به این دلیل، این نوع ایمیل در استراتژی حفظ مشتری بسیار مناسب است.

 

ایمیل تبلیغاتی و پیشنهادهای ویژه

جدای از ایمیل‌های تبلیغاتی معمولی که ارسال می‌کنید، ایمیل‌هایی را که بر حفظ مشتری متمرکز است، برای مشتریان ارسال کنید. مناسبت‌های خاص کاربر یا ایامی که برای محصولات تخفیف‌ ویژه در نظر می‌گیرید، برای ارسال این نوع ایمیل‌ها مناسب هستند. ارسال ایمیل پیشنهاد ویژه به ایجاد و تقویت رابطه‌ی شخصی با مشتریان کمک خواهد کرد. مهم این است که اطلاعات مهم را از مشترکین خود جمع‌آوری کنید و از تقسیم‌بندی برای ارسال ایمیل به افراد موردنظر استفاده کنید. با تقسیم‌بندی‌هایی مانند تولد و یا خریدهای قبلی شروع کنید.

 

ایمیل یادآوری پیشنهادهای ویژه

هیچ چیز بدتر از این نیست که چیزی را فقط به این خاطر که سرتان شلوغ بوده است از دست بدهید. شاید برای شما هم پیش آمده است که درست بعد از اینکه خرید خود را انجام دادید تازه یادتان آمده است که از یک کوپن خرید استفاده نکرده‌اید. به لطف ایمیل‌های خودکار، مشتریان دیگر چنین چیزی را تجربه نمی‌کنند. با ایمیل یادآوری، شما می‌توانید مشتریان خود را از داشتن کوپن و یا امتیاز خرید ویژه باخبر کنید تا این فرصت را از دست ندهند. این نوع ایمیل‌ها برای مخاطبان و مشتریان بسیار ارزشمند است.

 

ایمیل‌های جذب مخاطب

حفظ مشتری با پرورش رابطه‌ با مشتریان خود محقق می‌شود. یک راه بسیار خوب برای مقابله با این اتفاق این است که از ایمیل‌های جذب مخاطب استفاده کنید. این نوع ایمیل‌ها برای جذب مشتریان احتمالی بسیار مفید هستند همچنین به مشتریان فعلی کمک می‌کند مشکل خود را حل کنند. اما برای انجام این کار باید تمام توجه خود را روی حل مشکل مشتری معطوف کنید به جای اینکه فقط به فکر فروش محصول خود باشید. تحقیق کنید چگونه می‌توانید مشکل مشتریان خود را با استفاده از یک سری از ایمیل‌های خودکار حل کنید.
اگر به دنبال حفظ مشتری هستید استفاده از استراتژی بازاریابی ایمیلی و انواع ایمیل‌های حفظ مشتری ضروری است. تمرکز بر روی ایجاد روابط بهتر با مشتریان از طریق بازاریابی ایمیلی یک ابزار فوق‌العاده ارزشمند برای کمک به ایجاد و حفظ این وفاداری در بلندمدت است.

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم