فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

ماجراهای فرامحتوا و الکامپ 98

خانه » ماجراهای فرامحتوا و الکامپ 98

تیرماه رسید و الکامپی دیگر! امسال هم مانند پارسال قرار است در غرفه فرامحتوا اتفاقات جالبی بیافتد.

امسال تمرکزمان را بر توسعه محصول گذاشتیم و می‌خواهیم از فرصتی که الکامپ در اختیارمان گذاشته استفاده و این محصولات را معرفی کنیم، که در خلال این معرفی امکان تست و آزمایش از این ابزارها و محصولات برای شما مهیا است.

علاوه بر معرفی محصولات، با هدف هدفمند کردن هزینه‌های تولید محتوا و جلوگیری از تولید محتوای بی‌مورد و آلوده کردن فضای وب، کمپینی تحت عنوان “تولید محتوا نکنید” راه‌اندازی کرده‌ایم.

در ادامه مطلب بخش‌های مختلف غرفه فرامحتوا در الکامپ را معرفی می‌کنیم:

-کمپین تولید محتوا نکنید

-تونل محتوا

-پژوهش بهترین وب‌سایت ایرانی

-معرفی محصولات

فرامحتوایی جهانی در راه ابریشم

تولید محتوا نکنید

فرامحتوا در الکامپ - تولید محتوا نکنیدتوجه شما را به چند آمار نسبتاً عجیب که در سال 2018 توسط مجله فوربز انتقال یافت، جلب می‌کنیم.

-در هر دقیقه 1،400 پست وبلاگ منشتر می‌شود

-در هر دقیقه 3،600،000 جستجو در گوگل اتفاق می‌افتد

-در هر دقیقه 46،700 پست در اینستاگرام انتشار می‌یابد

– در هر دقیقه 156،000،000 ایمیل ارسال می‌شود

اما یک سؤال: چه مقدار از این اطلاعات مفید است؟ 5%، 10% یا 20%؟

هزینه این حجم تولید محتوا چقدر است؟

شما برای قرارگیری در این رقابت دو راه دارید: تولید زیاد محتوا یا تولید بهینه محتوا؟

جواب این سؤال و چگونگی آن را در غرفه فرامحتوا به شما توضیح خواهیم داد. این اتفاق با نوشتن چند خط متن روی یک کاتالوگ اتفاق نخواهد افتاد؛ بلکه دلیل تولید محتوا نکردن را می‌توانید در تونل محتوا در غرفه فرامحتوا بیابید.

همانطور که در الکامپ متوجه شدید منظور ما از تولید محتوا نکنید این بود:

اگر استراتژی ندارید (مخاطب خود را نمی‌شناسید، رقبا را نمی‌شناسید و اهداف خود را با دقت انتخاب نکرده‌اید) تولید محتوا نکنید

تونل محتوا

تونل محتوااینکه چرا نباید محتوا تولید کنید، چرا محتوایی که تولید می‌کنید اثربخش نیست و… را در این تونل خواهید فهمید. این اتفاق با نوشتن چند خط متن روی یک کاتالوگ اتفاق نخواهد افتاد؛ بلکه دلیل تولید محتوا نکردن را می‌توانید در تونل محتوا در غرفه فرامحتوا بیابید. هنگام راه رفتن در تونل حواستان به همه جا باشد، آنچه در کف و سقف تونل است با شما سخن خواهد گفت. به دنبال پاسخ سؤالات خود به این تونل اگر می‌آیید، پشت هیچستان است! پاسخ این سؤالات در راستای اتخاذ تصمیم بهینه در خصوص فرایندهای محتوا با قدم زدن روی سؤالات مرتبط، به شما الهام خواهد شد. این تونل نوعی فرصت برای کسب مشاوره رایگان است. اگر امکان حضور در الکامپ را به هردلیل ندارید یا نیاز به توضیحات بیشتر دارید، برای مشاهده سؤالاتی که در تونل ریخته است و جواب کامل آن که قرار است در تونل به شما الهام شود می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید. چند نمونه از این سؤالات را در ادامه می‌بینید:

-چرا نباید تولید محتوا کنیم؟

-برای چه کسی تولید کنیم؟

-بقیه چه می‌کنند؟

انتخاب بهترین وب‌سایت محتوایی ایران

پژوهش الکامپبعد از گذشت چندین سال بکارگیری بازاریابی محتوا توسط وب‌سایت‌هایی ایرانی، دیگه وقتش شده ببینیم کدام وب‌سایت از همه موفق‌تر بوده؟ در این طرح پژوهش دومرحله‌ای بر آنیم تا از میان عملکرد وب‌سایت‌های برتر ایرانی که از بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند، شاخص‌های موفقیت را شناسایی کنیم. در مرحله اول لیستی از کسب‌وکارهایی که در بین 300 وب‌سایت ایرانی با بالاترین رتبه قرار دارند و محتوای وب‌سایت موفقی دارند را از دیدگاه مخاطبان اولویت کردیم. در ادامه نتایج این پژوهش میدانی را به مرحله عمل گذاشتیم و بر اساس سه شاخص موفقیت شامل کاربردی بودن، تمامیت و تعامل عملکرد هر کدام از وب‌سایت‌هایی را که مخاطبان بیشتر به سراغ محتوای آنها می‌روند، ارزشیابی کنیم. نتایج این تحقیق بعنوان اولین پژوهش “بست پرکتیس” یا همان “بهترین نمونه” در حوزه بازاریابی محتوا می‌تواند الگویی برای شما باشد. منتظر مقاله پژوهشی ما در همین صفحه باشید تا تحلیلی بر عملکرد بهترین وب‌سایت‌های ایران در حوزه بکارگیری بازاریابی محتوا را بخوانید. پیش از نظرسنجی اصلی در الکامپ، یک نظرسنجی اولیه برای مشخص شدن 5 وب‌سایت برتر بر روی سایت صورت می‌پذیر که در ادامه لینک آن آورده شده.

تصویر روبه‌رو، نتایج نظرسنجی الکامپ  را نمایش می‌دهد که مشارکت بیش از 7،000 نفر را به همراه داشت

محصولات فرامحتوا

رونمایی از محصول جدید فرامحتوا

رونمایی از محصول جدید

و اما در قسمتی از غرفه، شما را با جدیدترین محصول فرامحتوا آشنا خواهیم کرد. محصولی که توضیحات عمده آن در ستون نوشته شده است با نام “شخصیت برند”. این محصول برای اولین بار در جهان بر اساس الگوریتم‌های هوش مصنوعی توسعه یافته است که شما را قادر می‌سازد با تکمیل یک پرسشنامه آنلاین، همان لحظه شخصیت برند خود را بشناسید و با برندهایی که شخصیتی مشابه شخصیت برند شما دارند آشنا شوید.

ابزار شخصیت برند رونمایی شد و به شدت در نمایشگاه الکامپ مورد استفبال قرار گرفت. و برای مشاهده آن می‌توانید وارد لینک زیر شوید:

مشاهده شخصیت برند

محصولات is loading… فرامحتوا

در قسمتی از غرفه محصولاتی را که در حال توسعه‌شان هستیم معرفی خواهیم کرد و می‌توانید روند و درصد پیشرفت هرکدام از این پروژه‌ها را مشاهده کنید. در صورتی که گمان می‌کنید می‌توانید در هر کدام از محصولاتی که در حال توسعه آن‌ها هستیم با ما مشارکت داشته باشید، با روی گشاده استقبال خواهیم کرد.

توسعه فرامحتوا در جاده ابریشم

فرامحتوا در جاده ابریشم

در انتها در آخرین بخش غرفه مسیر جهانی شدن فرامحتوا را مشاهده خواهید کرد. فرامحتوا تا کنون در دو کشور ایران و ترکیه فعالیت محتوایی دارد و برنامه‌های برای توسعه جهانی و قدم زدن در جاده ابریشم دارد. بر روی یکی از دیوارهای غرفه نقشه‌ای مشاهده می‌کنید که مسیر فرامحتوا را نشان خواهد داد، مسیری که برای توسعه محتوای فارسی در جهان خواهیم پیمود. این مسیر با همکاری شما قطعاً با سرعت بیشتری طی خواهد شد و شما می‌توانید با اتصال نخ‌های راه‌ ابریشم آمادگی خود را برای توسعه مشترک اعلام کنید.

اخبار الکامپ به تفکیک روز

اخبار روز اول

تمام روزهای سخت امسال را گذراندیم تا امسال نیز درکنار شما باشیم، کلی شاد شدیم از دیدن دوستانی که امروز اومدن و امیدواریم بتونیم تو روزهای آتی در کنار شما باشیم.
منتظرتون هستیم در سالن ۹-۸

مدیرعامل فرامحتوا ابراهیم هاشمی
الکامپ 98 فرامحتوا
الکامپ فرامحتوا
مدیرعامل فرامحتوا ابراهیم هاشمی
مدیرعامل فرامحتوا ابراهیم هاشمی
ابراهیم هاشمی

اخبار روز دوم

تمام روزهای سخت امسال را گذراندیم تا امسال نیز درکنار شما باشیم، کلی شاد شدیم از دیدن دوستانی که امروز اومدن و امیدواریم بتونیم تو روزهای آتی در کنار شما باشیم.
منتظرتون هستیم در سالن ۹-۸

محمدقربانی الکامپ
تولید محتوا نکنید
فرامحتوا الکامپ
محمدقربانی الکامپ
محمدقربانی الکامپ
فرامحتوا الکامپ

اخبار روز سوم

تمام روزهای سخت امسال را گذراندیم تا امسال نیز درکنار شما باشیم، کلی شاد شدیم از دیدن دوستانی که امروز اومدن و امیدواریم بتونیم تو روزهای آتی در کنار شما باشیم.
منتظرتون هستیم در سالن ۹-۸

WhatsApp Image 2019-07-20 at 19.56.18
WhatsApp Image 2019-07-20 a
فرامحتوا الکامپ
WhatsApp Image 2019-07-20 at 18.43.37
WhatsApp Image 2019-07-20 at 18.44.54
WhatsApp Image 2019-07-20 at 22.47.10

اخبار روز چهارم

فرامحتوا در الکامپ 98
فرامحتوا روز چهارم الکامپ 98
روز آخر الکامپ 98 در غرفه فرامحتوا
روز آخر الکامپ فرامحتوا
تصاویر روز آخر الکامپ در فرامحتوا
فرامحتوا و الکامپ 98

به پایان آمد این دفتر – حکایت همچنان باقی است

حال که داریم با شما صحبت می‌کنیم الکامپ 98 به اتمام رسیده و از این‌جا به بعد را پس از 4 روز سخت اما شیرین، از دفتر فرامحتوا برایتان می‌نویسیم!

امسال بنظر هم برای فرامحتوا هم برای مشتریانمان جذاب‌ترین سال الکامپ بود و چند اتفاق مهم در الکامپ امسال روی داد که دوست داشتیم با شما در میانشان بگذاریم.

بزرگترین نظرسنجی تاریخ استارتاپ‌های ایران در غرفه فرامحتوا

همانطور که در جریان هستید، امسال با نیت شناسایی برترین کاربرد بازاریابی محتوا در فضای وب، پژوهشی را آغاز کردیم و با اعمال دو فیلتر عملکرد موفق در بازاریابی محتوا و کسب‌وکار محسوب شدن وب‌سایت‌ها، میان 300 وب‌سایت برتر در رتبه‌بندی الکسا به 12 وب‌سایت: علی‌بابا، زومیت، کجارو، دیجیاتو، متمم، دیجیکالا، چطور، همگردی، الی‌گشت، نی‌نی‌سایت، لست‌سکند و اسنپ فود، نظرسنجی بهترین وب‌سایت را به صورت آنلاین انجام داده و 5 وب‌سایت دیجیکالا، متمم، زومیت، دیجیاتو و چطور به ترتیب آرا به مرحله دوم نظرسنجی راه یافتند که این نظر سنجی به صورت الکترونیکی در غرفه فرامحتوا در الکامپ صورت گرفت و طی 4 روز بیش از 7،000 نفر در این نظر سنجی شرکت کردند. در ادامه تصویر این نظرسنجی را مشاهده می‌کنید.

نظر سنچی بهترین وب‌سایت ایران در فرامحتوا

گیمیفیکیشن در راستای معرفی بازاریابی محتوا و فرامحتوا

همانطور که قولش را داده‌بودیم پروژه تونل محتوا با موفقیت اجرا شد افراد بسیار زیادی به توضیحات ما در این تونل گوش دادند و رضایت داشتند، صف‌های طولانی تونل و ازدحام در تونل حاکی از استقبال فوق‌العاده افراد از این فرایند بود. در این تونل افراد در دو مسیر حرکت می‌کردند و توضیحات مربوط به هر مسیر را در هدست بالای سرشان می‌شنیدند. این دو مسیر عبارت بود از مسیر 1 برای افرادی که نمی‌دانند چه محتوایی باید تولید کنند تا به موفقیت برسند و مسیر 2 برای افرادی که می‌دانند. در ادامه تصاویر آن را مشاهده می‌کنید:

تونل محتوا در غرفه فرامحتوا
حضور همه افراد در غرفه فرامحتوا
فرامحتوا در الکامپ تونل محتوا
حضور کودکان در غرفه فرامحتوا در الکامپ 98

دستاوردهای الکامپ 98

حضور در الکامپ برای ما از سه جهت بسیار اثربخش بود:

1- حضور در میان مخاطبان جدید و مشتریان قدیم

بسیاری از مشتریان قدیم فرامحتوا به غرفه ما در الکامپ سر زدند و ما از تعامل با ایشان و احساس رضایتی که نسبت به مجموعه داشتند لذت بردیم و انرژی گرفتیم. از طرفی مخاطبان جدید بسیاری به غرفه ما آمدند و خواهان محصولات و خدمات فرامحتوا شدند، امیدواریم در ادامه بتوانیم رضایت این گروه افراد را نیز بدست آورده تا در الکامپ سال آینده به عنوان مشتری وفادار در خدمتشان باشیم.

2- عقد قرارداد جهت توسعه شراکت تجاری

همواره تأکید کرده‌ایم که ما در فرامحتوا تمرکز اصلی خود را بر تدوین استراتژی محتوا، تولید محتوای استراتژیک وب‌سایت و ابزارهای استراتژیک، نهاده‌ایم و کمتر به مقوله انتشار محتوا و یا تولید محتوای شبکه اجتماعی پرداخته‌ایم.  حال امسال با عقد قراردادهای جدید میان شرکای تجاری از این پس این وعده را می‌دهیم که دیگر می‌توانیم به کمک دوستان خود، با شما  در کلیه زنجیره بازاریابی محتوا اعم از استراتژی محتوا، تولید محتوای مولتی مدیا متناسب با کلیه پلتفرم‌ها و انتشار آن، همراه باشیم.

3- ایجاد بعد مسئولیت اجتماعی

امسال سال پرافتخاری برای ما خواهد بود زیرا در راستای مذاکرات صورت گرفته در الکامپ دو اتفاق بسیار جذاب در فرامحتوا رخ خواهد داد:

  • استخدام افراد توان‌یاب متخصص و ارائه آموزش‌های تخصصی به آن‌ها زیر نظر مؤسسه رعد برای تولید محتوا
  • بهره‌گیری از زنان سرپرست خانواده در برخی فرایندهای سازمانی در راستای کسب درآمد برای ایشان

برخی از بازخورهای حضور در الکامپ در شبکه‌های اجتماعی

حضور فرامحتوا در الکامپ با کمپین تولید محتوا نکنید ابعاد رسانه‌ای پیدا کرد تا جایی که از بسیاری از خبرگزاری‌های مطرح مانند ایرنا و… جهت مصاحبه به غرفه ما آمدند و اغلب آن‌ها یک سؤال اساسی داشتند:

چرا تولید محتوا نکنیم

البته کمی بالاتر در همین صفحه به توضیح دلیل آن پرداخته‌ایم. در ادامه برخی از این بازخورها را مشاهده می‌کنید:

بازخورهای حضور فرامحتوا در الکامپ
بازخورهای فرامحتوا در الکامپ 2
باخورهای فرامحتوا در الکامپ 98 3
الکامپ 98 و بازخورهای فرامحتوا