فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

محتوای قفل‌ دار

خانه » سایر مطالب » محتوای قفل‌ دار

محتوای قفل‌ دار

ایست بازرسی محتوا 

استفاده از محتوای قفل‌ دار منجر به این می‌شود که هر کسی نتواند محتوای برند شما را بخواند.

بازاریابی درونگرا یک چرخه مداوم برای ایجاد، توزیع و ارتقاء محتوای مفید و منابع عالی به مخاطبین بالقوه و مشتریان سازمان است. هدف اصلی بازاریابی درونگرا کمک به حل مسائل و سئوالات مشتریان بالقوه است. با این کار زمانی که آنها تصمیم به خرید محصول و خدمات صنعت شما را می‌گیرند به راحتی می‌توانند شما را به یاد بیاورند. شرکت‌ها از طریق روش‌های بازاریابی متعدد در تلاش هستند تا با استفاده از رسانه‌های مختلف مانند تلویزیون، رادیو و بازاریابی میدانی محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند. در این میان بازاریابی درونگرا بیشتر بر رویکردهای مخاطب‌محور و آموزشی به منظور جذب خریداران احتمالی در زمان‌های مناسب از طریق محتوای عالی تمرکز دارد. وقتی تمرکز بر ایجاد محتوا است، دو راه برای انتشار محتوا وجود دارد: شما می‌توانید محتوا را در دسترس آزاد مخاطبان قرار ندهید و به اصطلاح از آنها محافظت کرده و آنها را قفل کنید و یا می‌توانید آن را بصورت آزاد در اختیار همه قرار دهید. در حالت اول مخاطب با ارسال بخشی از اطلاعات شخصی خود و یا به عضویت درآمدن در وب‌سایت شما قادر خواهد بود به آن محتوا دست پیدا کند، در حالی که وقتی به صورت آزاد به محتوا دسترسی داشته باشد نیازی به اینکه اطلاعاتی برای شما ارسال کند و یا به عضویت درآید وجود ندارد.

محتوای قفل‌ دار که به عنوان محتوای محرمانه هم شناخته می‌شود از کاربران تقاضا می‌کند تا برخی از اطلاعات شخصی خود را در برابر دسترسی به محتوا برای آن وب‌سایت ارسال کنند. به عنوان مثال یک کاربر نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل شخصی یا سازمانی، شرکت، شغل، تاریخ تولد و مکان خود را در مقابل یک مقاله، کتاب الکترونیکی، مطلب و هر محتوای انتشار داده شده به اشتراک می‌گذارد. محتوای آزاد نیازی به اطلاعات کاربر برای اشتراک گذاشتن محتوا ندارد. به عنوان مثال یک کاربر بدون اینکه نیاز باشد اطلاعاتی از خود به جای بگذارد به راحتی می‌تواند وارد سایت شما شده و مثلاً یک فایل pdf را دانلود کند. این محتوا به محتوای سرگردان نیز شهرت دارند.

چگونه می‌توان محتوای قفل‌دار تولید کرد؟

برای تولید محتوای قفل‌ دار شما باید کمی وقت صرف کنید تا برای محتوای خود یک گیت و یا قفل تعیین کنید. به عنوان مثال اگر شما زمان صرف کرده‌اید و اطلاعات کافی و لازم برای مشتریان خود به منظور ارائه راهکارهایی برای استفاده و یا روش کار محصولات خود تهیه کرده‌اید، می‌توانید در ازا این اطلاعات نام، شماره تماس و یا ایمیل مشتری خود را دریافت نمایید. با استفاده از این محتوای قفل‌ دار شما به راحتی می‌توانید شروع به تهیه لیستی از مشتریان خود کرده و اطلاعات کاربران وب‌سایت خود به دست آورید. یکی از بهترین راه‌های تهیه محتوای مفید و ارزشمند تماس با تیم فروش خودتان است. از آنها بخواهید تمامی سئوالاتی که روزانه با آنها مواجه هستند را برای شما تهیه نمایند. انجام این کار باعث خواهد شد شما با موضوعات مختلفی برای ایجاد محتوا روبه‌رو شوید که بتوانید در خصوص آن اطلاعات زیادی به دست آورده و محتواهای ارزشمندی برای آنها ایجاد کنید. این اطلاعات می‌توانند از وبلاگ‌ها و کتاب‌ها و یا بوسیله تحقیق و تفحص و جستجوهای عمیق ایجاد شوند. مهمترین نکته در تولید محتوای قفل‌دار ارزش آن محتوا برای مخاطب شماست. آیا محتوای ارزشمندی را تولید کردید که در جای دیگری یافت نمی‌شود؟ آیا این محتوا ارزش ارسال ایمیل و شماره تماس را برای مخاطب دارد؟

نمونه‌هایی از محتواهایی که می‌توانند قفل‌گذاری شوند:

 • گزارشات هیئت مدیره
 • چک لیست‌ها
 • قیمت محصولات و خدمات
 • کتاب‌های الکترونیکی
 • وبینارها
 • مطالعات موردی در وب سایت شرکت

نمونه‌هایی از محتواهایی که نیاز به قفل‌گذاری ندارند:

 • معرفی عمومی برند شما
 • مشخصات عمومی محصولات و یا خدمات
 • مقالات وبلاگ
 • مصاحبه‌ها
 • اخبار برند شما
 • اینفوگرافیک‌ها

چگونه محتوای قفل‌ دار می‌تواند به فروش کمک کند؟

در دنیای بازاریابی درونگرا هیچ چیز به اندازه تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند و در واقع درخور مشتری و فروش برای رهبران فروش اهمیت ندارد. محتوای قفل‌دار به دلیل اطلاعاتی که به بازاریابان می‌دهد به آنها بسیار کمک خواهد کرد. به عنوان مثال یک فروشنده می‌تواند با فردی که اقدام به دانلود کتاب الکترونیکی درباره یک محصول کرده تماس گرفته و با مشتری در مورد هرگونه سئوالی که احتمال دارد با آن مواجه شده باشد، بحث کرده و رضایت او را برای خرید جلب کند. اگر مشتری متقاعد شد به راحتی به یکی از مشتریان شما مبدل خواهد شد و محصولات شما را با توضیحات و اطلاعات کامل به دیگران نیز توصیه خواهد کرد. درست بر خلاف بازاریابی باز که در آن بدون هدف با مشتریان تماسی سرد گرفته خواهد شد و قطعاً موضوع و مفهوم مشترکی بین آنها وجود ندارد که مشتری بتواند توسط فروشنده متقاعد شود. بازاریابی درونگرا زمینه مشاوره و صحبت و تعامل را با هر مشتری مشخص می‌کند و این بهترین و بزرگترین کمکی است که محتوای قفل‌دار به فروشنده برای جذب مشتری خواهد کرد.

چرا باید تیم فروش خود را درگیر موضوع محتوای قفل‌دار بکنید؟

تولید محتوا با استفاده از طوفان فکری در مورد موضوعات مفید و یا بر اساس کلمات کلیدی یافته شده توسط تیم بازاریابی به تنهایی کافی نیست. برای یافتن محتواهای موفق و عالی برای فروش، شما نیاز دارید که تیم فروش خود را هم درگیر این موضوعات بکنید. سئوالاتی که تیم شما به دنبالش هستند را پیدا کنید، درخواست‌ها و مشکلات مشتریان را پیدا کنید، ببینید از چه محتواهایی قبلاً برای فروش استفاده می‌شده که اکنون هم می‌توانند مفید باشند و اجازه دهید که آنها متوجه شوند که شما با نظر آنها کار خواهید کرد و به نظر آنها احترام گذاشته‌اید و پس از دریافت نظر آنها کار تولید محتوا را آغاز کرده‌اید.

دلیل دیگر درگیر کردن تیم فروش در این پروسه کمک به آنها در درک اطلاعات ارزشمندی است که آنها باید بوسیله این محتوا به دست بیاورند. به یاد داشته باشید که تیم فروش شما با این مشتریان در ارتباط نزدیک هستند و با آنها مستقیماً تماس می‌گیرند و به خوبی می‌دانند چه اطلاعاتی مشتریان نیاز دارند و به همین دلیل و از این راه می‌دانند شرکت هم به چه اطلاعاتی نیاز خواهد داشت. تیم فروش شما مهمترین عامل حیاتی فروش شما هستند و باید در محتوایی که برای مشتری ایجاد می‌شود مشارکت داشته باشند. وقتی تیم فروش در تولید محتوا نقش داشته باشند محتوای تولید شده مفیدتر خواهد بود و بصورت مستقیم و غیر مستقیم در فروش بهتر شرکت دخالت خواهد داشت.

در نهایت به نظر می‌رسد استفاده از محتوای قفل‌ دار در کنار محتوای باز در شرکت‌ها باید در راستای تعامل بهتر با مشتری و شناخت هر چه بهتر آنها و نیازها و سئوالات آنها استفاده شود. محتوای قفل‌ دار به راحتی می‌تواند خواسته‌ها و اطلاعات مشتریان را پوشش داده و به افزایش فروش و وفاداری مشتریان کمک بسزایی بکند.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم