فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

مهمان محتوای صنعت خود شوید!

خانه » سایر مطالب » مهمان محتوای صنعت خود شوید!

مهمان محتوای صنعت خود شوید!

محتوای مهمان آینه‌ی تخصص شرکت‌ شما بوده و نویسنده را بعنوان یک رهبر فکری در صنعت برجسته می‌کند.

بسیاری از استراتژی‌های بازاریابی محتوا، به یک چیز مهم توجه نمی‌کنند و آن محتوای مهمان است! در سال 2016 محتواهای مهمان یک عامل اصلی برای ترافیک ارجاعی وب‌سایت و جستجوی انجام شده در موتورهای جستجو بودند که به طور متوسط 58% از بازدیدکنندگان را به مشتریان بالفعل تبدیل کردند و 73% درآمد ایجاد شده بوسیله‌ی بازاریابی محتوا را به خود اختصاص دادند. منظور از محتوای مهمان پست‌های وبلاگی 300 کلمه‌ای اسپم‌گونه که توسط آژانس سئوی شما نوشته شده و به 500 وبلاگ مختلف ارسال شده است، نیست. محتوای مهمان شامل مقالات آموزشی و با کیفیت بالا می‌باشد که به هیچ عنوان جنبه‌ی تبلیغاتی ندارند و آینه‌ی تخصص شرکت‌تان هستند و نویسنده را بعنوان یک رهبر فکری در صنعت برجسته می‌کند.

 

جایی که در قیف قرار می‌گیرد…

محتواهای موجود در فرآیند بازاریابی محتوا در چهار دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

  1. محتوای عمومی و مستمری است که برای تعامل شما و مخاطبان‌تان همواره تولید و در وب‌سایت بارگذاری می‌شوند.
  2. محتوای رمزگذاری شده برای کاربران ویژه‌ی وب‌سایت است که به راحتی در دسترس همگان قرار ندارد و به کاربرانی که به عضویت وب‌سایت شما درآیند اختصاص دارد.
  3. محتوای مربوط به رهبری فکری است که در وب‌سایت شما بارگذاری می‌شود و نشان از تخصص و دانش شما دارد.
  4. محتوای رهبری فکری است که شما به عنوان نویسنده‌ی مهمان در پلتفرم‌های تخصصی انتشار در صنعت خود قرار می‌دهید تا حرفی برای گفتن داشته باشید.

این چهار دسته در شکل زیر قابل مشاهده است:

محتوا | محتوای مهمان | بازاریابی محتوا | مهمان محتوای صنعت خود شوید!

این قیف نشان‌دهنده‌ی تکه‌های پازل بازاریابی محتوا و ارتباط آن‌ها با یکدیگر است. محتوای مهمان(یا رهبر فکری خارج از وب‌سایت) در بالای قیف قرار دارد؛ چون می‌تواند به مخاطبینی که با برند شما آشنا نیستند، دست یافته و آن‌ها را به سمت دانستن بیشتر هدایت کند. این مقالات مهمان باید برای مشتریان آینده بالای قیف نوشته شوند، ولی می‌توانند در تمام بخش‌های قیف مورد استفاده قرار بگیرند تا بین شما و مخاطبان‌تان، اعتماد و اعتبار ایجاد کنند.

 

هدفی که دنبال می‌کند…

محتوای مهمان یک هدف واقعی برای بازدیدکنندگان وب‌سایت دارد. محتوای مهمان:

  • آگاهی درباره‌ی برند را افزایش می‌دهد:

مشتریانی که در آینده‌ یک مقاله از برند شما را در یک نشر آنلاین می‌خوانند، حالا درباره‌ی شرکت شما آگاهی دارند. اگر آن‌ها از چیزی که نوشته شده استقبال نمایند، ممکن است بخواهند بیشتر بدانند؛ بنابراین جایی از صفحه‌ی وب‌سایت‌تان را کلیک می‌کنند تا یکی از پست‌های بلاگ را بخوانند و بدین ترتیب وارد قیف شما می‌شوند.

  • اعتماد و اعتبار می‌سازد:

شما می‌توانید عبارت “همانطور که در فلان جا دیده می‌شود” را بعنوان نشانه‌ای در وب‌سایت‌تان قرار دهید که نشان‌دهنده‌ی نشریه‌هایی باشد که محتوای شما در آن‌ها منتشر شده است و همچنین باعث اعتماد بازدیدکنندگان وب‌سایت‌تان به شما خواهد بود. تیم فروش شما می‌توانند مقالات منتشر شده توسط اشخاص ثالث را نیز به مشتریان آینده ارسال کنند تا یک موضوع را شرح داده یا سؤالی که ممکن است آن‌ها داشته باشند را پاسخ دهند. چون که این مقاله در یک بلاگ صنعتی که مشتری احتمالاً آن را می‌شناسد و به آن رجوع می‌کند منتشر شده است که در پی آن اعتماد، ممکن است به برند شما انتقال پیدا کند.

 

چگونه شروع کنیم؟

دانستن این که شما لازم است محتوای مهمان را در استراتژی فعلی خود وارد کنید، نصف کار است. انجام این امر، تعهد، زمان و تمرکز زیادی نیاز دارد. در ساختار سازمان خود، یک روند قابل مدیریت بیابید.

1) تعیین کنید که چه کسی باید محتوا را بنویسد.

این شخص می‌تواند هر کسی در شرکت شما که چیزهای ارزشمندی برای گفتن دارد و نکات متفکرانه‌ای درباره‌ی صنعت‌تان دارد، باشد. این شخص می‌تواند بعنوان چهره‌ی محتوای شرکت شما خدمت کند و یک نیروی انسانی پشت برند شما باشد. علت انتخاب این شخص برای اشتراک‌گذاری پیام شرکت شما و تولید محتوای تخصصی و باکیفیت بسیار اهمیت دارد. همچنین اطمینان پیدا کنید که کسی را انتخاب کردید که بطور منظم می‌توانید با او برای صحبت درباره نظرات و ایده‌ها ملاقات کنید، کسی که واقعاً ارزش محتوا را درک می‌کند و می‌خواهد یک رهبر فکری باشد.

 

2 ) درباره‌ی وب‌سایت‌هایی که مخاطبان‌تان مطالعه می‌کنند، تحقیق کنید.

شما می‌توانید یک مسیر مستقیم به سمت مخاطبان ایجاد کرده و به آن‌ها در جایی که پیش از این سرگرم و مشغول آن شده‌اند، دست یابید. درباره‌ی وب‌سایت‌هایی که در صنعت شما متخصص هستند، تحقیق کنید. سپس اعتبارشان را بررسی کنید تا تعیین کنید که خروجی‌ها برای مخاطبان هدف شما ارزشمند هستند یا خیر. همچنین این وب‌سایت‌ها می‌توانند یک راه ارزشمند برای تشخیص موضوعات مقاله در سال پیش رو باشند.

 

3 ) با صاحبان آن وب‌سایت‌ها ارتباط برقرار کنید.

احتمالاً این گام سخت‌ترین گام است. صاحبان وب‌سایت‌های تخصصی در هر صنعتی روزانه ایده‌های شگفت‌انگیزی از صدها نفر می‌گیرند. شما بایستی راه‌های خلاقانه برای جلب نظر آن‌ها پیدا کنید. ارتباطات خود را منحصربفرد کنید تا رهبر فکری برندتان را شکل دهید. از خطوط موضوعی خلاقانه بهره ببرید. این که چرا مقاله‌ی شما ارزشمند است و چرا مخاطبان آن را خواهند خواند را برجسته کنید. پیش از این کار، باید با دستورالعمل‌های آن وب‌سایت شدیداً آشنا شوید و این که چه نوع محتوایی را می‌خواهند و چه نوعی را رد می‌کنند را دقیقاً بدانید.

 

4 ) تقویم مقالات خود را بروز کنید.

طرح کلی موضوعاتی که قرار است در وب‌سایت‌های دیگر منتشر کنید را بصورت ماهانه برای خود داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا محتوای هدفدار خودتان را ایجاد کنید، ایده‌های خود را سازماندهی کنید و به تقویمی که درست کرده‌اید پایبند بمانید تا پیوسته در مسیر باشید. همچنین با تیم فروشتان در جهت اینکه چه نوع محتوایی مرتبط با موضوعات ذکر شده در بالا به پیشرفت روند فروش کمک می‌کند، مذاکره کنید. پس از آن محتوا را در وب‌سایت مورد نظر منتشر کرده و به وب‌سایت خود لینک بدهید.

 

 

تولید شده در فرامحتوا و چاپ شده در هفته‌نامه‌ی شنبه؛ شماره‌‌ی 74؛ صفحه‌ی 12 (لینک نشریه)

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم