فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

از آپدیت جدید یواست (yoast) – افزونه سئو وردپرس – چه می‌دانید؟

خانه » اخبار بازاریابی محتوا » از آپدیت جدید یواست (yoast) – افزونه سئو وردپرس – چه می‌دانید؟

از آپدیت جدید یواست (yoast) – افزونه سئو وردپرس – چه می‌دانید؟

تا دیر نشده یواست را آپدیت کنید

آپدیت 7.8 یواست

معناشناسی همواره مقوله‌ای دشوار بوده است. یک کلمه خاص در یک وضعیت خاص چه معنایی می‌دهد؟ درباره کدام”mars” صحبت می‌کنید؟ آیا تاکنون سعی کرده‌اید تمام تعاریف و معانی واژه‌ای مثل “run ” را پیدا کنید؟ در اغلب اینگونه موارد، استفاده از هم‌خوانواده بسیار مشکل‌گشا خواهد بود. شما می‌توانید به انسان‌ها و دستگاه‌ها کمک کنید که متن را با افزودن هم‌خوانواده، بهتر درک کنند. این مسئله یکی از دلایلی است که آپدیت جدید یواست سئو در حال حاضر از Synonyms  در Yoast و کلیدواژه‌های مرتبط پشتیبانی کرده تا به شما انعطاف‌پذیری بیشتری برای بهبود متن بدهد. اما جدیدترین آیتم‌های اضافه شده به یواست چیست؟ در ادامه مقاله به معرفی آیتم‌ها و ویژگی‌های جدید آپدیت Yoast SEO می‌پردازیم.

Synonyms در یواست: جدیدترین آیتم اضافه شده به یواست

از دیرباز سئوی محتوا به معنی پیدا کردن کلید واژه اصلی برای محتوا و اضافه کردن کلید واژه کانونی در Yoast در چند جای متن  بوده است. علیرغم اینکه این روش خیلی خوب  و اثربخش بوده است اما در حال حاضر، روش‌های  بسیار دیگری در حال ظهور است. نه تنها هدف از جستجو مهم‌تر از همیشه  شده است بلکه موتورهای جستجو هر روز هوشمندتر و هوشمند‌تر می‌شوند. آن‌ها با نگاهی به متنی که در آن چند کلیدواژه‌ کانونی در Yoast ظاهر می‌شود می‌فهمند که مطلب و محتوای شما درباره چه چیزی است. در واقع اين حضور کلیدواژه در متن است که سئوی محتوای شما را با موفقیت یا شکست  مواجه می‌کند.

آپدیت yoastYoast SEO همیشه با یک کلیدواژه کانونی و یا چند کلیدواژه کانونی در افزونه پرمیوم کار می‌کرد. قابل درک است که این روش می‌تواند کمی محدودکننده باشد چرا که حتی به دنبال مثال‌های جمع کلیدواژه‌ها نبودیم. خوشبختانه، این روند در حال تغییر است.

در آپدید جدید یواست روی برخی از بررسی‌های جدید سئوی مبتنی بر زبان کار می‌شود و امروز اولین آپدیت آن ارائه می‌شود: Synonyms در یواست و توزیع کلیدواژه! بله، شما درست خواندید. کاربران پرمیوم می‌توانند از هم اکنون از  synonyms در یواست استفاده کرده و واژگان مرتبط با آن را بررسی کنند.  برای مثال، واژه‌ای مثل bikes را در نظر بگیرید. مترادف‌های آن احتمالا واژگانی مثل ” bicycle، cycle، ride و غیره” خواهند بود و شما هم می‌توانید به این طریق واژگان مترادف را اضافه کنید. افزونه Yoast SEOبررسی می‌کند که شما چگونه از این واژگان در مقاله خود استفاده کرده‌اید.

ویژگی جدید پرمیوم: توزیع کلیدواژه

توزیع کلیدواژه‌در نسخه جدید یواستیکی دیگر از جدیدترین آیتم‌های اضافه شده به یواست که در کنار synonyms در یواست اثرگذار است و کار می‌کند ویژگی جدیدPremium Yoast SEO  یعنی توزیع کلیدواژه است. اگر چند مترادف را به کلیدواژه کانونی در Yoast اضافه کنید  Yoast SEOبررسی می‌کند که آیا این کلیدواژه‌ها به خوبی در کل متن توزیع شده‌اند. تنها کار شما این نیست که  بتوانید کلیدواژه کانونی  در Yoast را چند بار در بخش مقدمه مقاله بیاورید. شما باید کاری بیش از این انجام دهید چرا که تک تک بخش‌های مقاله و در نتیجه، کل محتوا مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. در نتیجه، شما باید به طور مساوی مترادف‌ها و کلیدواژه کانونی در Yoast  را توزیع کنید. استفاده از کلیدواژه کانونی در Yoast را فقط برای تعیین تراکم کلیدواژه ادامه دهید. بهینه‌سازی پست خود با استفاده از رایج‌ترین کلیدواژه‌ها_  کلیدواژه‌ای که هنگام تحقیقات درباره کلیدواژه خود متوجه می‌شوید که بیشترین استفاده را از سوی مخاطبان داشته است _همچنان ضروری است. اما با وجود جدیدترین آیتم‌های اضافه شده به یواست باید گفت که این تنها شروع کار است. در آپدیت جدید یواست روی بهبود قابلیت‌های زبانی Yoast SEO نیز سخت کار شده است.

بهبود قابلیت‌های زبانی به زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی

نسخه 7.8 نسخه‌ای است که بر زبان نیز متمرکز شده است زیرا در این آپدیت جدید یواست نیز قابلیت‌های زبانی به فرانسه، اسپانیایی و ایتالیایی گسترش داده شده است. کاربرانی که به زبان فرانسوی و اسپانیایی می‌نویسند از الان می‌توانند از ابزار ارزیابی سهولت خواندن Flesch برای بررسی میزان دشواری درک متون خود استفاده کنند. کاربرانی که به زبان ایتالیایی می‌نویسند هم اکنون می توانند متون خود را با استفاده از ابزار جدید ارزیابی صدای منفعل بهبود بخشند. در حال حاضر زبان‌های فرانسوی و اسپانیایی و ایتالیایی به طور کامل تمام ویژگی‌های آپدیت جدید یواست سئو را پشتیبانی می‌کنند.

رفع و اصلاح اشکالات

مثل همیشه بسیاری از اشکالات افزونه اصلاح شده و بخش‌های مختلفی از این افزونه بهبود یافته‌اند. به عنوان مثال، نجوه‌ای کهOpenGraph  برای صفحه اول مشخص می‌شود به خصوص در مورد صفحات اول و ثابت سایت  بهبود یافته‌اند. همچنین اشکالات مختلفی که در مورد ظاهر و متغیرهای تصویرهای جدید که در Yoast SEO 7.7  معرفی شد برطرف شده‌اند. Yoast Seo7.8 نسخه جدید هیجان‌انگیزی است که روش جدیدی برای ما تعریف می‌کند.  این آپدیت  با استفاده از synonyms در یواست انعطاف‌پذیری بیشتری برای افزایش و بهبود مقاله به شما می‌دهد و ابزارهای بیشتری فراهم می‌کند تا شما کلیدواژه‌های خود را بهتر انتخاب و ارائه کنید . با این حال همانطور که قبلا هم اشاره شد، این اولین گام برای Yoast SEO مفیدتر، مرتبط‌تر و ضروری‌تر است.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۲ دیدگاه
  • علیرضا احمدی ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

    سلام / تصاویر پست به خوبی نمایش داده نمیشه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم