فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

اینستاگرام و راهکارهای جذب کاربران واقعی

خانه » تولید محتوا » اینستاگرام و راهکارهای جذب کاربران واقعی

اینستاگرام و راهکارهای جذب کاربران واقعی

هفت راهکار اصولی برای جذب ‌‌فالوورهای واقعی در اینستاگرام

 

در سال‌های اخیر با رشد بی‌سابقه‌ی شبکه‌های اجتماعی و محبوبیت روز افزون این محافل مجازی در بین کاربران روبه‌رو بوده‌ایم. امروزه این فضاهای آنلاین با تمرکز جمعیت میلیونی خود توانسته‌‌اند به عنوان اهدافی قابل توجه در شرکت‌های تجاری خرد و کلان قرار بگیرند و با جلب نظر و اعتماد این ‌‌کاربران، آن‌ها را به مجموعه مشتریان خود اضافه نمایید. اینستاگرام در این بین به عنوان محبوب‌‌‌ترین شبکه‌ی اجتماعی پس از فیس‌بوک پذیرای حجم گسترده‌‌‌‌‌‌‌ای از اقشار مختلف است و طبق بررسی‌های صورت گرفته؛ ماهیانه بیش از 500 میلیون کاربر فعال درون شبکه‌‌‌‌‌‌‌ای را مدیریت‌‌‌‌‌ می‌کند. به طور حتم دسترسی به چنین بازار متمرکزی از جانب سرمایه‌گذاران قواعد و استراتژی‌‌‌‌‌هایی را طلب خواهد کرد، که در ادامه به بررسی 7 سیاست کلی در جذب ‌‌کاربران اینستاگرام‌‌‌‌‌ می‌پردازیم‌:

1) طراحی یک استراتژی مشخص در اینستاگرام

بهره‌گیری از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی بدون دنبال کردن هدفی مشخص، نتیجه‌‌‌‌‌‌‌ای جز به هدر رفتن زمان و منابع را به دنبال نخواهد داشت. در این راستا با در دست داشتن برنامه‌‌‌‌‌‌‌ای اصولی خواهید توانست به آنچه که به عنوان هدف در نظر دارید دست پیدا کنید.

     * رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید:

بررسی عملکرد رقبا در این مسیر به شما در دست یابی به مبانی زیر کمک خواهد کرد‌‌‌:

 • اثرات مستقیم ثابت شده‌‌‌‌‌‌ی تجارت شما در این فضا به چه صورت است؟
 • چه نوع محتوایی از جانب رقبای شما در اینستاگرام به اشتراک گذارده‌‌‌‌‌ می‌شود؟
 • انتظار مخاطبین شما از محتوایی که قرار است بر روی اینستاگرام منتشر کنید چیست؟
 • نحوه مشارکت تجارت‌ها و کسب و کارهای دیگر با حوزه فعالیت شما چگونه است؟

شما در واقع با بررسی عملکرد رقبای خود‌‌‌‌‌ می‌توانید به طرحی جامع و کلی از زمینه فعالیت‌های خود دست پیدا کنید‌.

     * زمینه‌ی فعالیت خود را مشخص کنید:

بدون در نظر گرفتن حوزه کاری خود‌‌‌‌‌ می‌بایست به صورتی واضح و مشخص تعیین کنید که:

 • نقش شما در اینستاگرام چیست؟
 • قصد ارائه و عرضه‌ی چه جنس مطالب و محتوایی را دارید؟

در واقع مشخص کردن زمینه و حوزه‌ی فعالیت در اینستاگرام، به ‌‌کاربران شما در بدست آوردن شناختی جامع‌‌تر از برند، خدمات، محصولات و مزیت رقابتی این محصولات نسبت به محصولات رقبا، کمک‌‌‌‌‌ می‌کند.

 

2) قابل مشاهده کردن اکانت اینستاگرام در گردآوری جمع گسترده‌‌‌‌‌‌‌ای از فالوورها

اگر‌‌‌‌‌ می‌خواهید به ساده‌‌‌ترین نحو ممکن ‌‌کاربران را ترغیب به دنبال کردن پیج خود کنید، راحت‌‌‌ترین شیوه‌ی ساده‌سازی فرایند جستجوی پیج شما است. به بیان ساده‌‌تر افزایش مسیرهایی که ‌‌کاربران بتوانند با ‌‌‌‌‌بهره‌گیری از آن به پیج شما دسترسی پیدا کنند.

 • آدرس اکانت اینستاگرام خود را در شبکه‌های اجتماعی مطرح چون فیس‌بوک، توئیتر و… به اشتراک بگذارید. ‌‌‌‌‌بهره‌گیری از سرویس‌های تبلیغاتی نیز‌‌‌‌‌ می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.
 • آدرس اکانت اینستاگرام خود را به سایت مرجع خود لینک دهید.
 • ‌‌کاربران بیشتری را در اینستاگرام دنبال کنید، در این مسیر لایک کردن تصاویر این کاربران و ارسال نظر بر روی پست‌های ایشان‌‌‌‌‌ می‌تواند مؤثر واقع شود.
 • ‌‌‌‌‌بهره‌گیری از هشتگ‌های مرتبط به شما این امکان را خواهد داد که در موتور‌های جستجو قابل دسترس شوید.
 • استفاده از تصاویر و لینک اینستاگرام در وب سایت خود.

 

3‌) بهره‌گیری از مطالب قابل قبول در جلب رضایت ‌‌کاربران و گسترش فالوورها

این جریان به عنوان یکی از کلیدی‌‌‌ترین مسیر‌ها در جذب ‌‌کاربران در فضای مجازی شناخته‌‌‌‌‌ می‌شود. چرا که افزایش کیفیت مطالب و پست‌های ارسال شده تضمینی اساسی برای بالا بردن حجم فالوورهای شما خواهد بود. به طور حتم با به ‌‌اشتراک‌گذاری تصاویر بی‌کیفیت و یا نامرتبط نمی‌توانید به هدف خود دست پیدا کنید. در این راستا می‌بایست به نکات ذیل توجه داشته باشید:

 • زمان به ‌‌اشتراک‌گذاری پست‌ها:

به طور مثال اگر درصد بالایی از فالوورهای اینستاگرام شما را افراد شاغل تشکیل‌‌‌‌‌ می‌دهند، ارسال پست بین ساعت‌های 9 تا 11 صبح منطقی به نظر نمی‌رسد. بهترین زمان به‌روزرسانی در ساعات نهار و یا بعد  از ساعت اداری خواهد بود. شما‌‌‌‌‌ می‌توانید با بررسی میزان لایک‌ها در بازه‌های زمانی مشخص در طول روز بهترین زمان برای به‌روزرسانی پیج خود را بدست آورید‌.

 • پست‌گذاری مستمر و منظم:

این مسأله‌‌‌‌‌ می‌تواند به عنوان یکی دیگر از مسیر‌های کلیدی برای افزایش مخاطبین به شمار بیاید. بنابر بررسی‌های صورت گرفته 75 درصد از کمپانی‌های موفق در این عرصه حداقل یک‌بار در هفته، صفحه اینستاگرام خود را به‌روزرسانی‌‌‌‌‌ می‌کنند. دقت داشته باشید که هدف از ارسال این پست‌ها مشخص شدن تصویر آپلود شده توسط شما در سیستم News feed ‌‌کاربران است. تنها به این طریق است که‌‌‌‌‌ می‌توانید موفق به جذب ایشان شوید. از طرف دیگر فالوورهای اینستاگرام شما انتظار دارند شاهد فعالیت‌‌‌‌‌هایی بیشتر از جانب شما در فضای اینستاگرام باشند. این از نکات حائز اهمیت در جذب مخاطب در اینستاگرام است.

 • ‌‌هشتگ‌گذاری در اینستاگرام:

استفاده منظم از هشتگ‌های مرتبط در محتوایی که در اینستاگرام به اشتراک‌ گذارده‌اید به شما این امکان را‌‌‌‌‌ می‌دهد تا از جانب ‌‌کاربران دیگر اینستاگرام نیز، دیده شوید. جستجوی تصاویر با هشتگی که شما از آن در پست خود استفاده کرده‌‌‌اید موجب‌‌‌‌‌ می‌شود که به صورتی غیرمستقیم لینک پیج خود را به اعضای دیگر اینستاگرام معرفی نمایید.

 1. شناسایی و استفاده از هشتگ‌های محبوب و مرجع در اینستاگرام
 2. طراحی و استفاده از هشتگ‌های اختصاصی در اینستاگرام
 3. استفاده از حجم مشخصی از هشتگ‌ها در هر پست (پرهیز از ‌‌‌‌‌بهره‌گیری بیش از حد از هشتگ‌ها)
 • ‌‌‌‌‌بهره‌گیری از عناوین و مضامین جذاب:

اگرچه اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی بصری بین مخاطبین رسمیت دارد اما استفاده از عناوین مرتبط و جذاب‌‌‌‌‌ می‌تواند نقشی کلیدی در محبوبیت پست‌ها ایفا کند، در این مسیر با رعایت نکاتی از قبیل‌‌‌:

1. طرح پرسش‌‌‌:

این مسأله به ‌‌کاربران شما برای شرکت در مباحثه و اعلام نظر در قالب ارسال پیام‌های متنی کمک‌‌‌‌‌ می‌کند. مشارکت در چنین مباحثی به معرفی هرچه بیشتر شما به مخاطبین دیگر منجر خواهد شد.

2. تگ ‌‌کاربران در پست‌ها:

با استفاده از سیستم تگ اینستاگرام، ‌‌کاربران بیشتری را در تصاویر و مطالب خود تگ کنید.

3. تگ موقعیت جغرافیایی:

اگر در تجارتی فعالیت‌‌‌‌‌ می‌کنید و شعبه و دفتری مرکزی دارید دقت داشته باشید که تصاویر و محتوای خود را با تگ موقعیت جغرافیایی دفتر خود به اشتراک بگذارید. این جریان به ‌‌کاربران این شانس را خواهد داد که با کلیک بر روی تگ شما به تصاویر دیگری که از جانب شما بر روی اینستاگرام قرار گرفته است دسترسی داشته باشند.

4‌‌‌‌‌. بهره‌گیری از ویدیوها:

اینستاگرام بستری مناسب برای به ‌‌اشتراک‌گذاری ویدیوهای تهیه شده از جانب ‌‌کاربران به حساب‌‌‌‌‌ می‌آید. در این مسیر ارسال ویدیوهای جذاب و خلاقانه شما موجب‌‌‌‌‌ می‌شود ‌‌کاربران بیشتری به سمت صفحه کاربری شما جذب شوند.

 

4) ترغیب مخاطبان از طریق برگزاری کمپین‌ها و مسابقات

این جریان در واقع به شما برای جلب ‌‌کاربران و فالوورهای بیشتر کمک‌‌‌‌‌ می‌کند. در این مسیر‌‌‌‌‌ می‌توانید از کاربران بخواهید پست‌های شما را دنبال کنند و با درج کامنت و یا لایک‌های خود به گسترش آن ها کمک کنند. استفاده از هشتگ‌های خاص  نیز‌‌‌‌‌ می‌تواند راهکار مناسبی برای معرفی هرچه بیشتر پیج شما باشد. برگزاری مسابقاتی از این دست‌‌‌‌‌ می‌تواند کاربران بیشتری را به پیج شما بکشاند و به عنوان یک مزیت رقابتی خوب به گسترش و معرفی هرچه بیشتر برند شما در اینستاگرام کمک کند.

 

5) کمک به دیگر ‌‌کاربران برای ساخت و توسعه برند

اینستاگرام نیز همچون شبکه‌های اجتماعی دیگر حجم عظیمی از کاربران را گردآوری کرده است و به این طریق شما‌‌‌‌‌ می‌توانید با دنبال کردن پیج‌های تازه وارد دیگر فالوورهای جدیدی را به دامنه ‌‌کاربران خود اضافه کنید و پس از چندی با برقراری ارتباطی حرفه‌‌‌‌‌‌‌ای لینک‌ها و تصاویر پیج‌های مورد نظر را به اشتراک بگذارید و به این صورت به اهداف خود برای معرفی برند خود نائل شوید. شما با دنبال کردن این سیاست به صورتی غیر مستقیم فالوورهای پیج‌های دیگر را به بازدید از صفحه خود ترغیب‌‌‌‌‌ می‌کنید.

 

6‌‌) بهره‌گیری از سرویس تبلیغاتی اینستاگرام برای جذب دامنه وسیعی از فالوورها

اگر منابع مالی نسبتاً قابل قبولی را به مبحث تبلیغات در فضاهای مجازی و به ویژه شبکه‌های اجتماعی اختصاص داده‌اید، لازم است که از مزایای این سرویس بهره‌مند شوید. چرا که این سرویس به عنوان ابزاری قدرتمند در جذب ‌‌کاربران جدید‌‌‌‌‌ می‌تواند مزایای قابل توجهی برای برند شما داشته باشد.

 

7) بررسی دستاوردها در اینستاگرام

اگر در بازه زمانی مشخصی که در نظر داشتید به اهداف خود در جذب ‌‌کاربران در اینستاگرام نائل نشده‌اید، بررسی میزان عملکرد و فعالیت‌‌‌‌‌هایی که در این زمان داشته‌اید،‌‌‌‌‌ می‌تواند شاخص خوبی برای اصلاح سیاست‌های کلی شما در این زمینه به شمار رود.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم