فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

محتوای سریالی، اهمیت و چگونگی تولید آن

خانه » تولید محتوا » محتوای سریالی، اهمیت و چگونگی تولید آن

محتوای سریالی، اهمیت و چگونگی تولید آن

محتوایتان را ادامه دار بسازید

یک لحظه به سریال تلویزیونی مورد علاقه تان فکر کنید. چه چیزی شما را ترغیب می‌کند تا هفته بعد منتظر قسمت بعدی بمانید؟ یا در سریال های چند فصلی، بی صبرانه منتظر فصل بعدی باشید؟ شما هر هفته همان بازیگران و شخصیت‌ها را می‌بینید، در جریان داستان سریال، کشمکش ها و چالش‌ها قرار دارید و از این‌که بدانید در ادامه چه اتفاقی می‌افتد، هیجان زده می‌شوید. سریال تلویزیونی شما را به پیش بینی قسمت‌های آینده وا می‌دارد، شما می‌خواهید مرتب آن را دنبال کنید و چون به انتظار شما پاسخ می‌دهد، هر دوی شما، هم بیننده و هم عوامل سریال برد می‌کنید. رتبه و تعداد مخاطبان عوامل سریال رشد می‌کند و شما نیز از زمانی که با شخصیت‌های سریال که دوستشان دارید یا حتی از آن‌ها متنفرید، سپری می‌کنید، احساس رضایت دارید. سؤالی که در این مقاله قصد پاسخ به آن را داریم این است که محتوای سریالی چیست و چگونه می‌توانیم از تولید محتوای سریالی و دنباله‌دار برای جذب مخاطب در وب‌سایتمان بهره ببریم؟

 

محتوای سریالی چیست؟

محتوای سریالی چیست

« هدی کوهن »، از بزرگان عرصه بازاریابی محتوا، محتوای سریالی را « مجموعه ای از مقالات مرتبط با یک موضوع کلیدی ، که هر کدام شامل اطلاعاتی مطلوب، مستقل و مجزایی هستند که هدفی بزرگ تر و کلی تر را دنبال می کند. » تعریف می کند.

نکته قابل توجه در محتوای سریال این است که هر مطلب، به تنهایی کار خود را می‌کند، در حالی که بخشی از یک داستان کامل و جذاب است. با این حال، مخاطبانی که از این مطالب لذت می‌برند، قدردان این تداوم و پیگیری در نشر مطالب هستند و می‌دانند از سوی ما چه چیزی در انتظارشان است. به این ترتیب خوانندگان بیشتری با پیگیری منتظر مطالب بعدی ما هستند. علاوه براین، داشتن طیفی گسترده از این سبک پست‌ها، ایجاد انجمن برای مقایسه و تبادل نظر‌ و نشان دادن این‌که شرکت ما به اندازه کافی وقت برای ابتکارات و نوآوری‌های تجاری از طریق ایجاد این گونه پست‌ها وقت می‌گذارد، به یکپارچگی بیشتر پروژه خواهد افزود.

 

چگونه یک محتوای سریالی تولید کنیم؟

اگر قصد دارید محصولی جدید راه اندازی کنید، از معجزه محتوای سریالی غافل نشوید و آن را به طرح های بازاریابی خود اضافه کنید. محتوایی تولید کنید که به سوالات مربوط به محصول شما پاسخ دهد، داستان هایی از روند آزمایشات خود روایت کنید و آن را با مخاطبان به اشتراک بگذارید، از پشت صحنه کار خود برایشان بگوئید، از این که این ایده چگونه شگل گرفته یا چطور مرحله تغییر و تحول را از سر گذرانده است.

تحقیق واقعی، یک نقطه‌ی شروع عالی برای تولید محتوای سریالی است. شما در مقیاسی گسترده از آمار و اطلاعات قرار می‌گیرید که مخاطبان شما به آن علاقه‌مند هستند، اما هضم آن برای مخاطب طی تنها یک جلسه میسر نیست. ببینید آیا راهی وجود دارد نتیجه تحقیقات خود را به چند بخش تقسیم کنید و هر یک را در قالب ویدئو یا مقاله به مخاطب ارائه کنید و در مخاطب شوق انتظار قسمت بعدی را ایجاد کنید.

 

پس از تولید محتوای سریالی چه کنیم؟

زمانی که یک محتوای سریالی تولید می‌کنید، کاری کنید تا خوانندگان به شما و کار شما متصل شوند. مخاطبان بدون این‌که به آن‌ها گفته شود، احتمالا متوجه نخواهند شد که مثلا ویدئوی شما بخشی از یک پروژه بزرگ‌تر است، بابراین سعی کنید با در دسترس قرار دادن خود، آن‌ها را دقیقا به جایی که می‌خواهید هدایت کنید.

شاید اولین مطلبی که منتشر کرده اید، مقدمه ای برای محتوای سریالی باشد، و باید در آن‌جا بگویید دقیقا چه چیزی را پوشش می‌دهید و در هر قسمت قرار است چه ایده ای ادامه یابد. گزینه دیگر می‌تواند این باشد که از مخاطبان بخواهید در سایت، بلاگ، کانال یا شبکه شما عضو شوند تا قسمت های بعدی برایشان ارسال شود. این کار به شما کمک می‌کند تا مخاطبان در سایت شما مدت زمان بیشتری سپری کنند.

تولید یک محتوای سریالی که به طور مرتب به روز رسانی می‌شود، یک استراتژی عالی و شگفت انگیز برای جذب و حفظ خوانندگان ثابت و یک روش عمقی و دقیق تر برای صحبت از یک موضوع خاص و طولانی است.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم