فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

کلیدهای موفقیت در بازاریابی ویدئویی

خانه » تولید محتوا » کلیدهای موفقیت در بازاریابی ویدئویی

کلیدهای موفقیت در بازاریابی ویدئویی

موفقیت در بازاریابی ویدئویی سخت ولی ممکن

بازاریابی ویدئویی یکی از متدهای مورد استفاده در بازاریابی دیجیتال است که این روزها مورد توجه بسیاری از فعالان این حوزه می‌باشد. متخصصان بازاریابی محتوا اخبار جالبی از سال ۲۰۱۷ منتشر کرده‌اند که چکیده‌ی تمامی این اخبار را می‌توان در عبارت « موفقیت در بازاریابی ویدئویی  یعنی موفقیت در سئو » خلاصه کرد.

شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که در حدود ۷۰ درصد از ترافیک مصرفی افراد در بستر وب، مربوط به محتوای ویدئویی است. بر همین اساس، بسیاری از وبسایت‌ها، در صفحه‌ی لندینگ خود محتوای ویدئویی قرار می‌دهند که در نهایت نرخ تبدیل صفحه تا ۸ برابر افزایش خواهد یافت.

این اطلاعات به راحتی می‌تواند صاحبان کسب و کارهای آنلاین را وسوسه کند تا بخش قابل توجهی از فرایند بازاریابی محتوا را به بازاریابی ویدئویی اختصاص دهند. اما لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که هر ویدئویی نمی‌تواند ترافیک وبسایت شما را چند برابر کند. در ادامه‌ی این مقاله نکاتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد که می‌تواند تا حد قابل قبولی موفقیت در بازاریابی ویدئویی را تضمین کند. نکاتی که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت عبارتند از:

روی فروش تمرکز نکنید؛ داستان جذاب مخاطب جذب می‌کند

تمامی متخصصان حوزه‌ی بازاریابی محتوا در خصوص نوع محتوای منتشر شده بر این عقیده‌اند که اگر محتوای منتشر شده توسط کسب و کار به صورت تبلیغات کلیشه‌ای باشد و صرفاً بر روی فروش تمرکز کند، به مرور مخاطبان خود را از برند بیزار می‌کند. به همین دلیل، باید سعی کنید تا برند شما جزوی از این گروه نباشد. بر همین اساس، برای موفقیت در بازاریابی ویدئویی باید به دنبال سنارویو‌هایی باشید که به جای تمرکز بر روی فروش، بر روی داستانی جذاب تمرکز کند.

اگر محتوای منتشر شده توسط کسب و کار به صورت تبلیغات کلیشه‌ای باشد و صرفاً بر روی فروش تمرکز کند، به مرور مخاطبان خود را از برند بیزار می‌کند

برای تولید چنین محتوایی کافی است در گام نخست اصول نگارش محتوای متنی را به یاد بیاورید. در نگارش محتوای متنی، تمرکز بر روی ارزش ویژه‌ای است که برند به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

در گام بعدی باید داده‌هایی که به مرور زمان از مشتریان خود بدست آوردید استفاده کنید و نیازهای مخفی مشتریان را کشف کنید. معمولاً این بخش تا اندازه‌ای بر پایه‌ی حدس و گمان شما شکل می‌گیرد. البته در این بخش نباید از اهمیت عنصر خلاقیت در نگارش سناریوی محتوا چشم‌پوشی کرد. موفقیت در بازاریابی ویدئویی ارتباط تنگاتنگی با ایده‌های خلاقانه‌‌ی بکار رفته در این بخش دارد.

تنها 10 ثانیه فرصت دارید

زمانی که هر بازدیدکننده به ارزیابی محتوای ویدئویی اختصاص می‌دهد متفاوت است. اما نکته‌ی حائز اهمیت در مورد مدت زمان اختصاص داده‌ شده توسط بازدیدکنندگان این است که ۱ بازدیدکننده از هر ۵ بازدیدکننده، زیر ۱۰ ثانیه از دیدن ویدئو منصرف می‌شود.

در این مورد می‌توان تحلیل‌های متفاوتی ارائه کرد. اما اگر بخواهیم نیمه‌ی پر لیوان را ببینیم باید این مورد را اینگونه تفسیر کنیم که تمامی بازدیدکنندگان حداقل ۱۰ ثانیه از محتوای ویدئویی شما را تماشا خواهند کرد. به همین دلیل باید محتوای ویدئویی خود را همانند یک فیلم فوق‌العاده کوتاه ببینید.

اگر بخواهیم برای این ۱۰ ثانیه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که با اصول بازاریابی محتوا و تولید محتوای ویدئویی در تضاد نباشد، به دو روش زیر خواهیم رسید:

اول اینکه باید تلاش کنیم تا پیام اصلی محتوا در ۱۰ ثانیه‌ی اول به مخاطب منتقل شود.

در روش دوم نیز باید ۱۰ ثانیه‌ی اول محتوای ویدئویی به گونه‌ای طراحی شود که اثری از تبلیغ و یا حتی عنوان و نشانه‌ای از برند در آن دیده نشود. اساس و بنیان روش دوم، تحریک کنجکاوی و درگیر‌کردن احساسات مخاطب می‌باشد.

لطفاً تکراری و کسل کننده نباشید

بازاریابی محتوادر صورتی که در شبکه‌های اجتماعی، محتوای ویدئویی تبلیغاتی پرطرفدار را بررسی کنید، بدون شک یک ویژگی در بین تمامی آنها مشترک است. این ویژگی یقیناً چیزی جز جذابیت بالای آنها نمی‌باشد. کمپانی کوکاکولا یکی از شرکت‌های است که به دلیل موفقیت در بازاریابی ویدئویی توانسته است مشتریان وفادار بسیاری به خود جذب کند.

سئوی اختصاصی ویدئو را فراموش نکنید

در بازاریابی محتوا یکی از بخش‌های ثابت و همیشگی، بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجوگر می‌باشد که از آن با عنوان سئو نیز یاد می‌شود. برای موفقیت در بازاریابی ویدئویی نیز باید محتوا را برای موتورهای جستجوگر سئو کنیم. تکنیک‌های بسیاری برای سئوی محتوای ویدئویی وجود دارد که بخش اعظم آن به کیفیت و سرعت پخش ویدئو مربوط می‌شود.

نکته‌ی دیگری که در سئوی ویدئو بسیار اهمیت دارد، متنی است که به همراه ویدئو به عنوان توضیح ویدئو منتشر می‌شود. این متن به دلیل کوتاهی، باید با دقت بسیاری نگارش شود. متن نگارش شده باید به گونه‌ای باشد که کلیدواژه‌های انتخابی بیشترین تطبیق را با محتوای ویدئویی داشته باشد.

ویدئوی آموزشی همیشه جواب می‌دهد

یکی از روش‌هایی که می‌تواند موفقیت در بازاریابی ویدئویی را تضمین کند، آموزش مخاطبان است که نتایج پژوهش فرامحتوا در الکامپ نیز این موضوع را تایید می‌کند. مخاطبان برای دریافت محتوای آموزشی به وبسایت‌های متعددی رجوع می‌کنند. به عنوان مثال، در یک ویدئوی تبلیغاتی می‌توانید راهکارهای متعددی برای استفاده‌ی بهینه از محصول یا خدمتی که قصد تبلیغ آن را دارید به مخاطبان آموزش دهید.

تولید محتوای ویدئویی با مضمون داستان موفقیت یکی از محصولات و یا حتی موفقیتی که یکی مشتریان با استفاده از محصول یا خدمت شما کسب کرده‌است می‌تواند به عنوان مضامینی از این روش باشد.

موفقیت در بازاریابی ویدئویی به عوامل متعددی باز می‌گردد که مهمترین آن‌ها در این مقاله به اختصار مورد بررسی قرار گرفت. البته ناگفته نماند که به دلیل ویژگی‌های ذاتی محتوای ویدئویی، این محتوا نسبت به سایر انواع محتوا در مخاطب از اثر‌گذاری بالاتری برخوردار است. اثرگذاری بالای محتوای ویدئویی، این ابزار را به شمشیری دو لبه مبدل کرده‌است که در صورتی که این ابزار به درستی مورد استفاده قرار نگیرد می‌تواند به برند کسب و کار آسیب‌های جدی و حتی جبران ناپذیری وارد کند.

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم