فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

تولید محتوا بس است! فکری به حال افزایش فروش اینترنتی هم بکنید

خانه » تولید محتوا » تولید محتوا بس است! فکری به حال افزایش فروش اینترنتی هم بکنید

تولید محتوا بس است! فکری به حال افزایش فروش اینترنتی هم بکنید

چگونه محتوایی تولید کنیم که منجر به افزایش فروش اینترنتی شود

تولید محتوا به قصد فروش بیشتر

در حوزه‌ی کسب و کارهای خصوصی، میزان درآمد تنها عنصر تعیین کننده‌ی موفقیت و ادامه‌ی کار کسب و کار است. البته این موضوع تنها برای کسب و کارهای کلاسیک مصداق ندارد و در دنیای کسب وکارهای آنلاین نیز اساس کار است. برای داشتن یک کسب و کار موفق، در کنار رشد دائم باید همواره موضوع درآمد ارجحیت خود را حفظ کند. این تنها شرط دوام آوردن یک کسب و کار در دنیای پر از رقابت امروز است. اگر کسب و کار شما تمرکز خود را روی فروش اینترنتی خدمات و یا محصولات خویش نهاده است، تولید محتوا به عنوان یکی از اساسی‌ترین روش‌ها برای جذب خریدار و افزایش فروش اینترنتی عمل خواهد کرد. هدف اصلی کسب و کارهای خصوصی در دنیای امروزی قاعدتاً کسب درآمد و سودآوری برای صاحبان و سهام‌داران کسب و کار است. در صورتی که کسب و کار شما در شروع کار دارای سرمایه‌گذار نیست، سود شما در حقیقت تنها سرمایه‌ی شما نیز محسوب می‌شود. بدون سود و کسب درآمد کافی در این صورت، شکست کسب و کار قریب الوقوع خواهد بود. از این رو توجه به کسب درآمد و افزایش فروش اینترنتی خدمات و محصولات باید اساسی‌ترین دغدغه‌ی هر کسب  و کار باشد.
تیم تولید محتوا به عنوان یکی از اساسی‌ترین بخش‌های یک کسب و کار، البته نمی‌تواند از این هدف اصلی کسب و کار غافل بوده و فعالیت‌های خود را طبق این موضوع مدیریت نکند. تیم تولید محتوا باید بتواند محتوایی را تولید کند که به افزایش فروش اینترنتی خدمات یا محصولات منجر شده و درآمد کسب و کار را افزایش دهد. میزان فروش اینترنتی اساسی‌ترین بخش کسب و کار مدرن است. میزان موفقیت تیم تولید محتوا بر اساس موفقیت آن‌ها در به دست آوردن خریداران و درآمدزایی اندازه‌گیری می‌شود.

در این مقاله قصد داریم شما را ۶ نکته که توجه به آن‌ها می‌تواند سبب افزایش موفقیت تیم تولید محتوا شود آشنا سازیم. با توجه کردن به این نکات قادر خواهید بود محتوایی را تولید کنید که بتواند سبب افزایش فروش اینترنتی کسب و کار شما شده و درآمدزایی کند. اولین بخش مربوط به مشورت با تیم فروش شرکت است. در قسمت دوم درباره‌ی صحبت مستقیم درباره‌ی محصول و یا خدمت صحبت خواهیم کرد و سپس به میزان و شیوه‌ی تولید محتوا در حوزه‌های مختلف خواهیم پرداخت. پس از آن درباره‌ی اهمیت نتیجه‌ی تلاش‌ها، به چالش کشیدن خود در زمان تولید محتوا و شگفت‌زده ساختن مخاطبین صحبت خواهد شد.

پیش از شروع، از تیم فروش خود سؤال کنید

پیش از شروع تولید محتوا از تیم فروش خود سؤال کنیدپیش از آنکه شروع به تولید محتوا کنید، باید مخاطب خود را به خوبی بشناسید. این موضوع برای افزایش فروش اینترنتی و موفقیت تولید محتوا غیر قابل چشم‌پوشی است. برای تولید محتوا که منجر به افزایش فروش اینترنتی می‌شود شاید امکان صحبت با مخاطبین خود را به صورت مستقیم نداشته باشید، اما همواره می‌توانید با تیم فروش کسب و کار صحبت کنید. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا زمان بسیار زیادی را روی تولید محتوایی صرف می‌کنند که به تصور خود می‌تواند منجر به افزایش فروش اینترنتی شود اما در‌واقع چنین نیست. می‌توان از این حجم تلف کردن وقت تنها با صحبت کردن با تیم فروش و شناخت بهتر مخاطبین هدف جلوگیری کرد. این موضوع بسیار اهمیت دارد که پیش از برنامه‌ریزی دقیق برای تولید محتوا و نوشتن، از تیم فروش خود مشورت بخواهید.
در بسیاری از اوقات این روند همکاری ممکن است کمی پیچیده باشد. اما چندین راه ساده برای شروع این گفت و گو میان دو تیم وجود دارد. حضور در جلسات تیم بازاریابی و یا دعوت آن‌ها به جلسات تیم تولید محتوا می‌تواند راه موثری برای ایجاد این ارتباط باشد.

از صحبت درباره محصول نترسید

بسیاری از تولیدکننده‌های محتوا به شکلی عالی می‌توانند محتوایی را تولید کنند که می‌تواند خوانندگان را قانع ساخته، به آن‌ها مطالب زیادی را آموزش داده، آن‌ها را جذب کرده و سبب ایجاد اعتماد شود. اما زمانی که می‌خواهند درباره‌ی خدمات و محصولاتی که کسب و کار قصد فروش آنلاین آن‌ها را دارد بنویسند، دچار مشکل می‌شوند.

از صحبت درباره محصول نترسیداما باید توجه داشت که گاهی اوقات، دوری جستن از صحبت درباره‌ی محصولات و خدمات شرکت می‌تواند عجیب، گمراه‌کننده و یا حتی متقلب‌کارانه به نظر رسد. هر کسی که در حال خواندن مقالات وبسایت کسب و کار شما است، به وضوح می‌داند که موضوع درباره‌ی یک کسب و کار بوده و قصد این کسب و کار، فروش آنلاین محصولات و خدمات خویش است. شاید نگه داشتن میانه‌روی در این مورد کمی سخت باشد و تولیدکننده‌ی محتوا نتواند به سادگی متوجه شود که آیا در صحبت از محصولات و خدمات زیاده روی کرده است یا خیر. با این حال، خریداران بالقوه‌ی محصولات و یا خدمات سایت برای پرداخت هزینه و ایجاد سود برای کسب و کار اغلب اوقات نیاز دارند که پاسخ‌های مشخصی را به سؤالات مستقیم خود درباره‌ی محصولات و خدمات کسب و کار دریافت کنند. هزینه‌ی محصول و یا خدمت در حال فروش آنلاین، دلایل اثبات کارکرد صحیح آن و دیگر موارد از جمله‌ی موضوعاتی هستند که اغلب خوانندگان نیاز دارند به صورت واضح از آن‌ها اطلاع یابند. پاسخ‌ها به سؤالات بالا باید درون متون شما یافت شود. باید متونی را به خواننده ارائه داد که به صورت ساده و واضح درباره‌ی محصول توضیح می‌دهد. همچنین مثال‌های واضحی را برای دادن چشم‌اندازی کامل از محصول و یا خدمت مورد نظر به خواننده ارائه می‌دهد. جدای از این موضوع، اگر محصول و یا خدمت شما به صورت وسیع اکنون توسط کسب و کارهای زیادی ارائه می‌شود، توضیحات شما باید معطوف به این موضوع باشد که چگونه راه حل شما بیش از دیگر رقبا می‌تواند به خریداران کمک نماید.

کشف کنید که چقدر باید توضیح دهید

چقدر قرار است راجع به محصولتان توضیح دهیدکسب و کارهای مرتبط با مصرف‌کنندگان (B2C) به صورت مستقیم اغلب شانس آن را دارند که محصولات و یا خدماتی را به فروش رسانند که به شکلی مناسب شناخته شده هستند. اما شرکت‌های مربتط با کسب و کارهای دیگر (B2B) اغلب مجبور هستند محتوایی را تولید کنند که علاوه بر چیستی محصول و یا خدمت، دلایل اهمیت آن را نیز بیان کند. به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید یک یخچال خریداری کنید، اصلاً نیاز به این موضوع ندارید که یک مقاله‌ی کامل درباره‌ی تاریخچه‌ی یخچال و دلایل اهمیت آن‌ها بخوانید. محصولات مرتبط با مصرف‌کنندگان نهایی اغلب به صورت کامل شناخته شده هستند و در تولید محتوا برای فروش آنلاین آن‌ها نیاز نیست که به صورت کامل دلایل اهمیت استفاده از آن و… توضیح داده شود. اگر شما می‌خواهید در شرکتی B2B اقدام به تولید محتوایی کنید که منجر فروش خواهد شد نگران نباشید. موضوع آن است که در این موارد تولید محتوا برای افزایش فروش اینترنتی چندان سخت نیست. شما در این شرایط فضای بیشتری برای خلاق‌تر بودن دارید. شما در این شرکت‌ها آزاد هستید که اقدام به تولید محتوایی عالی کنید و تجربیات و تخصص خود را به صورت کامل درون محتوا ارائه دهید. همچنین شما می‌توانید به این طریق جایگاه خود را در سیستم کسب و کار پیچیده‌ی خود بسازید. آموزش‌های بسیاری در رابطه با تولید محتوا برای شرکت‌های B2B وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای بهبود سطح عمل‌کرد تولید محتوا و افزایش فروش آاینترنتی استفاده کرد.

روی نتیجه به جای میزان تلاش تمرکز کنید

روی نتیجه تولید محتوا تمرکز کنیدفروش آنلاین همچون سازمان‌دهی، نقشه کشیدن و یا جلسات کاری نیست، مهم‌ترین چیزی که باید درباره‌ی آن توجه کنید میزان نتیجه‌دهی است. بسیاری از فروشنده‌ها ممکن است خود را درگیر کارهای طولانی و بی‌مورد کنند و تصور کنند که در حال انجام کاری مفید هستند. در صورتی که آن‌ها می‌توانستند این وقت را برای فروش محصول و خدمت کسب و کار به صورت مستقیم صرف کنند. موفقیت شما در فروش آنلاین تنها و تنها به نتیجه‌ی تلاش‌های شما بستگی دارد و مقدار زمانی که صرف کار می‌کنید چندان اهمیت ندارد. شما باید بتوانید که محصول و یا خدمات کسب و کار خود را به بهترین شکل به مصرف‌کنندگان ارائه دهید. یک بازاریاب موفق به خوبی می‌داند که چگونه محصول یا خدمت کسب و کار را به مصرف‌کننده به شیوه‌ای صحیح ارائه دهد. در تولید محتوا میزان تلاش خود را با میزان نتیجه اشتباه نگیرید. چیزی که در این حوزه اهمیت دارد میزان کسب نتیجه در فروش است. تنها در این شکل تفکر است که می‌توان به صورتی تولید محتوا کرد که منجر به فروش اینترنتی محصولات یا خدمات شود.

از کارهای بزرگ نترسید

از انجام کارهای سخت در بازاریابی محتوا نترسیدبهترین بازاریابان معمولاً افرادی هستند که از انجام کارهای سخت هراسی ندارند. آن‌ها مایل هستند که خود را درون راه‌های نه چندان آسان قرار دهند و دست به انجام فعالیت‌هایی زنند که لزوماً ساده‌ترین کار نیستند. بسیاری از آن‌ها خود را مقابل سخت‌ترین مشتری‌ها قرار داده، سؤالاتی سخت پرسیده و سعی دارند خود را نزدیک سازند. این دسته از بازاریابان به خوبی می‌دانند که انجام کارهای سخت دقیقاً رمز بالاترین کارایی است. این موضوعی است که در تولید محتوا نیز باید به آن توجه کنید. شاید در آغاز نقشه‌ای برای جذب سخت‌ترین اهداف بازاریابی خود داشته باشید و به صورت دقیق برای وصول به اهداف خود درباره‌ی آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. چنین نقشه‌ی جسورانه‌ای می‌تواند باعث موفقیت شما در کار تولید محتوا شود. شما بدون رفتن به آب‌های عمیق، جایی که ماهی‌های بزرگ شنا می‌کنند نمی‌توانید صید خوبی را به خانه ببرید.

مخاطبان را شگفت‌زده کنید

بسیاری از بازاریابان موفق مایل به این موضوع هستند که احساسات مخاطبین و مشتریان خود را برانگیزند. زمانی که شما باعث شگفت‌زده شدن مشتری می‌شوید، می‌توانید خود را متمایز ساخته و آن‌ها را مایل به امتحان محصول و یا خدمت خود سازید. شما می‌توانید هر محصول و یا خدمتی را، حتی عادی‌ترین و خسته‌کننده‌ترین آن‌ها را به گونه‌ای ارائه دهید که سبب شگفت‌زده شدن مخاطب شود. این یکی از بهترین راه‌ها برای تولید محتوایی است که منجر به فروش خواهد شد. با شگفت‌زده ساختن مخاطبین قادر خواهید بود توجه آن‌ها را به محصول و یا خدمت مورد نظر به بهترین شکل جذب کنید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم