فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

تولید محتوا چیست و چگونه بهترین تولید محتوا را داشته باشیم؟

خانه » تولید محتوا » تولید محتوا چیست و چگونه بهترین تولید محتوا را داشته باشیم؟

تولید محتوا چیست و چگونه بهترین تولید محتوا را داشته باشیم؟

محتوای وب سایت را به آسانی بنویسید!

گاهی اوقات پشت میز کامپیوتر می‌نشینید تا مطلبی برای محتوای وب‌ سایت خود بنویسید اما چیزی به ذهنتان نمی‌رسد. برای تولیدکنندگان محتوا و افرادی که از محتوای وب سایتبه عنوان یک ابزار برای جذب ترافیک و مخاطب در کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند، گاه یافتن ایده‌های جدید برای تولید محتوای وب سایت بسیار دشوار است. در این مقاله راهکارهایی برای “زمانی که نمی‌دانید چه چیزی بنویسید” ارائه می‌کنیم.

درباره موضوعات داغ روز بنویسید

افراد و کارشناسان صنعت شما همین الان درباره‌ی چه چیزی بحث می‌کنند؟ موضوعات داغ روز چیست؟ با کسب اطلاع از موضوعات محبوب و داغ روز درباره‌ی صنعت خود، موضوعات مناسبی برای نوشتن پیدا می‌کنید. خبرهای داغ زیادی هستند که توجه خوانندگان عام و خاص را جلب می‌کند. یک خبر را انتخاب کنید. دیدگاه و نظر خود را درباره‌ی آن بنویسید. به این طریق خوانندگان نیز با شما بهتر آشنا می‌شوند. اگر مطمئن نیستید که مهم‌ترین موضوعات روز چه هستند، نگاهی به سایت BuzzSumo.com بیندازید. نام وب‌سایت یا موضوع موردنظر خود را تایپ کنید، به سرعت لیستی از مطالبی که بیشتر از همه در بازار هدف شما به اشتراک گذاشته می‌شود، پیدا می‌کنید.

به خوانندگان نحوه انجام کاری را آموزش دهید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع نوشتن، آموزش دادن مطلبی است که می‌دانید چگونه می‌توان آن را به خوبی انجام داد. تصور کنید یکی از دوستانتان به شما ایمیل فرستاده و از شما درخواست کرده است که نحوه‌ی انجام کاری را برای او توضیح دهید. به این ترتیب برای محتوای سایت مطالبی خواهید ساخت که هیچ وقت فکر نمی‌کردید آن را پیدا کنید. علاوه بر این، مقالاتی که چگونگی انجام کاری را آموزش می‌دهند، رتبه‌ی خوبی در گوگل دارند چرا که بسیاری از مردم برای کسب اطلاعات و یادگیری درباره‌ی نحوه‌ی انجام کاری از گوگل استفاده می‌کنند.

مطالب و بحث‌های انجمن‌های صنعت خود را بخوانید

بیشتر صنایع، انجمن‌ها و تالارهای گفتگویی دارند که افراد در آنجا درباره‌ی موضوعات مربوط به صنعت خود بحث و گفتگو می‌کنند. موضوعات محبوبی را که محتوا ی زیادی درباره‌ی آن‌ها نوشته شده است، بررسی کنید و در نهایت، می‌توانید یک موضوع خوب برای محتوای وب سایت پیدا کنید.

نگاهی به مطالب رقبای خود بیندازید

کلمه به کلمه‌ی محتوای وب سایت رقبای خود را کپی نکنید. فقط مطالبی را که رقبایتان در وب‌سایت خود قرار داده‌اند، بخوانید. انجام این کار یک راه خیلی خوب است که ایده‌های جدید پیدا کنید و بتوانید مطلبی بنویسید.  فرض کنید که شما در زمینه‌ی سئو مطلب می‌نویسید. می‌توانید با نگاهی به وبلاگ‌های انگلیسی و فارسی محبوب، یک ایده پیدا کنید و درباره‌ی آن بنویسید. به هیچ وجه، مطالب آن‌ها را کپی نکنید. هدف از خواندن مطالب رقبایتان، تکرار کردن مطالب آن‌ها نیست بلکه یافتن موضوع جدید است.

دنباله‌ای برای محتوای وب سایت قبلی خود بنویسید

نگاهی به مقالات و مطالب چند سال گذشته‌ی خود بیندازید. کدام موضوعات پربازدید بوده‌اند یا بیشترین نظرات را دریافت کرده‌اند؟ در بسیاری از وبلاگ‌ها، حداقل چند محتوای وب سایت وجود دارد که بهتر و پربازدیدتر از بقیه بوده‌اند. آن‌ها را پیدا کنید. سپس، دنباله‌ای برای آن مقاله بنویسید.

از یک برنامه‌ریز کلمات کلیدی استفاده کنید

کسی دوست ندارد محتوایی بنویسد که هیچکس حاضر به خواندن آن نیست. بنابراین بهتر است در مورد موضوعاتی بنویسید که مردم درباره‌ی آن بسیار کنجکاو هستند. یکی از بهترین ابزارها برای انجام این کار، برنامه‌ریز کلمات کلیدی گوگل است. می‌توانید یک کلمه یا عبارت را تایپ کنید و بلافاصله لیستی از موضوعات مناسب را پیدا کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید با نگاه کردن به تعداد جستجوها در هر ماه برای واژه‌های مختلف، میزان محبوبیت موضوعات را بسنجید.

درباره‌ی بزرگترین اشتباهات خود بنویسید

نشان دهید که چگونه از اشتباهات خود درس گرفته‌اید تا خوانندگان نیز از تجربه‌ی شما بهره ببرند. همه‌ی ما در زندگی شحصی و حرفه‌ای خود اشتباهاتی انجام می‌دهیم و اگرچه صحبت کردن درباره اشتباهات سخت است ولی بیان اشتباهات، یک منبع عالی برای کمک به خوانندگان است. بنابراین، غرور خود را کنار بگذارید و به دیگران کمک کنید تا اشتباهاتی را که انجام داده‌اید، تکرار نکنند.

با فردی موفق مصاحبه کنید

مصاحبه، افراد صنعت شما را جذب می‌کند. یکی از ساده‌ترین را‌ها برای نوشتن یک مطلب، مصاحبه با شخصی دیگر از طریق ایمیل و انتشار پاسخ‌های آن‌ها است. از بین افرادی که در صنعت شما هستند، فردی موفق را پیدا کنید که بتوانید از طریق ایمیل، به صورت تلفنی یا ضبط مکالمه با او مصاحبه کنید. یک مقدمه بنویسید که حداقل دو پاراگراف داشته باشد و پس از آن سؤال و جواب‌ها را قرار دهید.

یک کتاب یا فیلم سینمایی را نقد و بررسی کنید

آیا به تازگی کتابی جالب درباره‌ی صنعت خود خوانده‌اید؟ جدیدترین فیلمی که آن را فوق‌العاده می‌دانید، چه بوده است؟ می‌توانید خلاصه‌ای از کتاب یا فیلم بنویسید و سپس نقدی بر آن‌ها بنویسید. نقد و بررسی کتاب و فیلم به نویسنده کمک می‌کند به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید؛ همچنین به مخاطبان خود چیزی معرفی می‌کنید که برای شما الهام‌بخش بوده است.

مقاله‌ای در نقد و مخالفت با مقاله دیگر بنویسید

آیا به تازگی مطلبی خوانده‌اید که با آن مخالف باشید؟ پس مخالفت خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید. مقاله یا محتوایی که مخالفت شما و دیدگاه شما را نسبت به آن نشان دهد، تولید کنید.  مطمئن شوید نویسنده‌ی اصلی، از مقاله و نظرات شما مطلع می‌شود. اگر شما با احترام مخالفت خود را بیان کنید، یک گفت‌وگوی خوب در بخش نظرات شروع می‌شود و محتوای وب سایت شما ارتقا می‌یابد.

مقاله‌ای فهرست‌وار بنویسید

به رایج‌ترین پست‌های وبلاگی در BuzzSumo.com نگاه کنید. بیشتر آن‌ها یک مورد مشترک دارند: فهرست. مطالبی که دارای فهرست هستند، مقالات فهرست‌وار نامیده می‌شوند. این نوع مطالب رایج‌ترین نوع پست وبلاگی هستند که وجود دارند. چون مردم به خواندن آن‌ها علاقه دارند. همچنین نوشتن و خواندن آن‌ها راحت‌تر است. در نتیجه، هنگامی که به دنبال یافتن ایده‌هایی برای نوشتن مطلب بعدی هستید، به فهرستی که می‌توانید بسازید فکر کنید. سپس، چند جمله زیر هر مطلب بنویسید. بعد از کار می‌بینید که یک مطلب 1000 کلمه‌ای نوشته‌اید.

راه‌حلی برای مشکلات مخاطب پیدا کنید

بسیاری از مخاطبان به دنبال مطالبی هستند که به آن‌ها در حل مشکلات کمک کند. خوانندگان می‌خواهند از تخصص شما برای حل مشکلات خود بهره ببرند. اگر نمی‌دانید مخاطبان شما چه مشکلاتی دارند، با انجام نظرسنجی و یا پرسیدن از آن‌ها می‌توانید مهمترین مشکلی را که دارند، پیدا کنید. لیستی از مشکلات رایجی که مشتریان و مخاطبان با شما در میان گذاشته‌اند تهیه کنید و راه‌حل‌ها و پیشنهادات سازنده بدهید.

با توجه به موضوعات ذکر شده، دیگر بهانه‌ای برای خیره شدن به صفحه‌ی خالی کامپیوتر ندارید. بار دیگر با استفاده از راهکارهای بالا راحت‌تر یک موضوع انتخاب کرده و شروع به نوشتن می‌کنید.

منبع:

https://www.blogmutt.com

https://www.entrepreneur.com

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۱ دیدگاه
  • رسام ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

    سلام بسیار ممنونم مطلب بسیار عالی بود
    موفق باشید

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم