فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

یادگیری ماشینی چگونه تولید محتوا را تغییر می‌دهد؟

خانه » تولید محتوا » یادگیری ماشینی چگونه تولید محتوا را تغییر می‌دهد؟

یادگیری ماشینی چگونه تولید محتوا را تغییر می‌دهد؟

شرکت SDL که در زمینه خدماتی مثل تولید، مدیریت، ترجمه و عرضه محتوا فعالیت دارد، در گزارش خود پنج حالت را برای آینده‌ی محتوا ذکر کرده است که مجموعه‌ای از روندهای محتوا برای برندها در سال 2018 است. از آنجا که محتوا در هر جریان خرید مشتری وجود دارد، SDL پیش‌بینی می‌کند که بعد جدیدی از اهمیت سازمانی محتوا را شاهد خواهیم بود. بله، هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی (ML) نقش مهمی در خودکارسازی تولید، ترجمه، سازماندهی و عرضه محتوا بازی می‌کنند. شاید زمانی تولید و سازماندهی محتوا توسط هوش مصنوعی مثل یک فیلم علمی- تخیلی به نظر می‌رسید اما پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی و پیشرفت‌های هیجان‌انگیز دیگر، در حال حاضر این امر را برای برندها در سال 2018 به یک واقعیت تبدیل کرده است. در گزارش پنج روند تولید محتوا، شرکت SDL بررسی می‌کند چگونه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی قرار است در نحوه‌ای که محتوا تولید، مدیریت، ترجمه و به مخاطبان جهانی عرضه می‌شود، بیشترین تأثیر را داشته باشد. پنج حالت آینده محتوا عبارت است از:

 

همگام شدن با تقاضای زیاد محتوا سخت است: خود محتوا است که محتوا را تولید می‌کند

فیزیکدان معروف جهان استفان هاوکینگ در کتاب خود « طرح بزرگ» می‌گوید که جهان می‌تواند به طور خود به خود، خودش را از هیچ به‌وجود آورَد. آیا درباره محتوا هم می‌توان چنین سخنی گفت؟ هزاران هزار نویسنده برای تولید تمام محتوایی که برای تجارب قوی دیجیتالی آینده نیاز هست باید کار کنند. پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به این معنی است که در سال 2018 برندها می‌توانند به طور خودکار محتوای آماده حاصل از اطلاعات ذخیره شده در انواع مخازن داده کسب و کار خود را تولید کنند و به هر مشتری خود، تجربه کاملاً منحصر به فرد بدهند.

 

مدیریت حجم زیادی از محتوا بسیار سخت است: محتوا خود را سازماندهی می‌کند

تولید محتوا تنها یکی از انواع قابلیت‌ها و کاربردهایی است که یادگیری ماشینی دارد. برندها استفاده از یادگیری ماشینی را برای دسته‌بندی محتوای شرکت خود، آغاز می‌کنند. همچنین برای خلاصه کردن محتوا و برچسب زدن آن به منظور کسب نتایج بهتر جستجو از طریق سیستم‌های مدیریت محتوا، بهبود متاداده و بهینه‌سازی سئو از یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند و دیگر سیستم‌های سازمانی را قادر می‌سازنند به طور خودکار محتوای موجود را کشف کنند. یادگیری ماشینی استفاده مجدد از محتوا را به حداکثر می‌رساند و بر تلاش‌های تولید محتوای سرمایه گذاری شده قبلی تکیه می‌کند و به برندها کمک می‌کند مرزهای بعدی تجارب دیجیتال را شکل دهند.

 

روش آبشاری منسوخ خواهد شد: محتوا چابک می‌شود

وقتی آینده تولید محتوا و سازماندهی آن با هوش مصنوعی شتاب بگیرد، محتوا باید ساختاریافته و دارای فرمتی مناسب باشد. SDL پیش‌بینی می‌کند که رویکرد قدیمی آبشاری به تولید و ارائه محتوا منسوخ خواهد شد. در سال 2018 خواهیم دید که شرکت‌های بیشتری این مدل و رویکرد جدید را انتخاب می‌کنند. محتوای جهانی و تیم‌های بومی‌ دارای قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مانند ابزار نوشتن و ترجمه ماشینی، برای تولید و ارائه محتوای جذاب افزایش می‌یابند.

 

مشتری قبل از صحبت با فروشنده تصمیم به خرید می‌گیرد: محتوا بهترین فروشنده شما خواهد شد

در حال حاضر، برندها در اولویت‌های فروش خود تغییر ایجاد کرده و روی تولید محتوا به جای فروش تمرکز می‌کنند. چون فروشندگان فقط یک سوم روز خود را با مشتریان صحبت می‌کنند و محتوا هرگز این ارتباط و گفتگو با مشتری را قطع نمی‌کند.  شرکت SDL نیز امیدوار است که تولید، ترجمه و ارائه محتوا به اولویتی برای رهبران فروش تبدیل شود. شرکت SDL همچنین پیش‌بینی کرده است انواع محتوایی که به فروش می‌رسد از مواد بازاریابی سنتی گسترده‌تر است و به سمت اطلاعات دقیق درباره محصول و منبع اطلاعاتی پیش می‌رود. تحقیقات دراین باره از این روند حمایت می‌کند: بیش از نیمی (53٪) از مشتریان جهانی محتوا، اکنون دارای صفحات مشاوره، محتوای فنی و سؤالات متداول برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول قبل از خرید هستند.

 

محتوا بزرگترین ریسک امنیتی خود است: امنیت محتوا تأمین خواهد شد

مصوبات آتی از جمله مقررات حفظ اطلاعات عمومی در اروپا (GDPR)  بدان معنی است که کسب‌وکارها به کنترل و نظارت مطلق بر اطلاعات مربوط به مشتری نیاز دارند. آن‌ها باید شفافیت، پیگیری و حفاظت کامل از اطلاعات را تا ماه مه 2018  فراهم کنند. به منظور سازماندهی و تأمین امنیت حجم بالای اطلاعات در سال 2018، برندها به فناوری‌های یادگیری ماشینی برای ترجمه، تجزیه و تحلیل و خودکارسازی زنجیره تأمین محتوای خود روی خواهند آورد. پگی چن، مدیر ارشد بازاریابی می‌گوید: «محتوایی که خود محتوا را تولید کند، خود را سازماندهی کند و در سطح جهانی با سهولت مقیاس‌بندی ‌‌شود، امری تخیلی به نظر می‌رسد. اما قوانین محتوا و بازاریابی در سال 2018 تغییر می‌کند و ظهور فناوری‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی جدید این تغییر را امکان پذیر کرده است. شرکت‌های هوشمند می‌دانند که اگر خواهان رشد  و توسعه در سال های پیش رو باشند باید خود را برای چنین آینده‌ای آماده شوند.»

حاصل گزارش SDL از پنج حالت آینده محتوا، بعد از 15 سال تحقیق و توسعه درباره فناوری‌های یادگیری ماشینی، ترجمه و مدیریت محتوا، بیش از 45 اختراع ثبت شده و بیش از 200 مقاله صنعتی کارشناسی شده است. این نتایج بینش بی‌نظیری درباره نحوه‌ی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی ارائه می‌دهند. ابزاری که قرار است تولید و عرضه محتوا در سال 2018 را دگرگون کند.

 

منبع:

https://www.vanillaplus.com//

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم