فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

سئوی درون سایت شما اشتباه است

خانه » سئو » سئوی درون سایت شما اشتباه است

سئوی درون سایت شما اشتباه است

یکی از مهمترین فاکتورهای مهم و تأثیرگذار بر رتبه‌ی وب سایت در نتایج ارائه شده توسط موتورهای جستجوگر، سئوی درون سایت می‌باشد. عدم وجود استراتژی مناسب سئوی درون سایت، بدون شک منجر به تنزل رتبه‌ی وب سایت شما در نتایج ارائه شده توسط موتورهای جستجوگر و کاهش بک لینک‌های شما خواهد شد. اما در برخی مواقع، استفاده از سئوی درون سایت می‌تواند به صورت معکوس عمل کند. این مورد زمانی اتفاق می‌افتد که سئوی درون سایت به درستی انجام نشود. برای پیشگیری از تأثیر معکوس سئوی درون سایت تنها کافیست به برخی موارد دقت کنید. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم تا ۱۱ اشتباه رایج در سئوی درون سایت را مورد بررسی قرار دهیم:

 • تگ عنوان
 • تگ متای توضیحات
 • ارجاعات
 • لینک درونی
 • تعداد کلمات
 • سرعت وب سایت
 • تگ‌های جایگزین
 • کلیدواژه‌ها
 • فریم
 • واکنش‌گرایی وب‌ سایت
 • زبان
 • اشتباهات تگ عنوان

 

تگ عنوان 

وظیفه‌ی اصلی تگ عنوان بیان موضوع اصلی وب سایت به کاربران می‌باشد.  به کمک این تگ، کاربران تصمیم می‌گیرند که آیا بر روی لینکی که در صفحه‌ی نتایج موتور جستجو مشاهده می‌کند کلیک بکند یا خیر. بهینه‌‍سازی این تگ دارای نتیجه‌ی مثبتی در رتبه‌بندی وب سایت می‍باشد.

برخی از افراد بر این عقیده‌اند که تنها با قراردادن کلیدوا‌ژه‌ها در این تگ، عملیات بهینه سازی موتورهای جستجو را برای این تگ به خوبی انجام داده‌اند. نکته‌ی کلیدی در استفاده از تگ عنوان به محل قرارگیری کلیدواژه در چیدمان کلمات تگ عنوان باز می‌گردد. کلمات کلیدی باید در ابتدای تگ عنوان قرار بگیرند تا موتورهای جستجوگر بتوانند به راحتی کلیدواژه‌ی مد نظر شما را شناسایی کنند. آخرین نکته در مورد تگ عنوان که تأثیر بسزایی در بهبود سئو دارد، به طول تگ عنوان مربوط می‌شود. موتور جستجوگر گوگل تنها ۶۰ الی ۷۰ کارکتر را در تگ عنوان نمایش می‌دهد. در نتیجه باید از قرارگیری تمامی کلیدواژه‌های مورد نظر در این تعداد کارکتر اطمینان حاصل گردد.

 

تگ متای توضیحات

یکی دیگر از مواردی که در بهبود سئو مؤثر می‌باشد تگ متای توضیحات است. تگ متای توضیحات در زیر تگ عنوان در صفحه‌ی نتایج موتور جستجو قرار دارد. تگ متای توضیحات نیز همانند تگ عنوان به کاربر در تصمیم‌گیری برای ورود به لینک کمک می‌کند.

تگ متای توضیحات باید در شروع خود حاوی کلیدواژه‌های اصلی باشد. برای بهبود سئوی وب سایت و در نتیجه بهبود رنک سایت، تگ متای توضیحات باید بتواند کلیدواژه‌های مورد نظر را در تعداد کاراکترهای مجاز نمایش دهد تا هم به جستجوگران اطاعات کاملی در مورد محتوای وب سایت ارائه دهد و هم موتورهای جستجوگر به راحتی بتوانند کلیدواژه‌ها را پیدا کنند.

 

ارجاعات ناخواسته

هنگامی که صفحه‌ای از یک وب سایت به صورت موقتی بارگذاری نمی‌شود، استفاده از ارجاعات امری بسیار مهم و مفید می‌باشد. این ارجاعات باعث می‌شود تا لطمه‌ای به اعتبار وب سایت وارد نشود و بازدیدکنندگان نیز دچار سردرگمی نشوند. اما از دید موتورهای جستجوگر، در صورتی که این مشکل به زودی حل نشود، در هنگام لیست کردن محتوای وب سایت، به دلیل چنین مشکلی نمره‌ای منفی برای وب سایت در نظر گرفته می‌شود و در نتیجه رنک وب سایت پایین خواهد آمد. این مورد یکی رایج‌ترین اشتباهات سئو به حساب می‌آید که منجر به عدم بهبود رنک سایت خواهد شد. به طور کلی استفاده از هر نوع ارجاع ناخواسته می‌تواند به فرآیند بهبود سئوی وب سایت آسیب وارد کند.

 

عدم استفاده از لینک دهی داخلی یکی از مهم‌ترین اشتباهات سئوی درون سایت

یکی از مهمترین راه‌هایی که می‌تواند به فرآیند بهینه سازی موتورهای جستجو کمک قابل توجهی کند، افزایش متوسط زمان ماندگاری هر بازدیدکننده در وب سایت می‌باشد. برای نگه‌داری بازدیدکنندگان در وب سایت روش‌های بسیاری وجود دارد که یکی از متداول‌ترین آن‌ها لینک‌دهی داخلی می‌باشد.

در لینک‌دهی داخلی شما بازدیدکنندگان را به صفحات دیگری از وب سایت خود ارجاع می‌دهید که دارای محتوایی مرتبط با محتوای مدنظر بازدیدکننده می‌باشد. یکی از متداول‌ترین اشتباهات سئو در مورد لینک‌دهی داخلی، عدم وجود ارتباط محتوای موجود بین دو صفحه می‌باشد. مرتبط نبودن محتوای موجود در این دو صفحه موجب نارضایتی بازدیدکننده و در نهایت تضعیف موقعیت سایت در فرآیند بهینه سازی موتور جستجو خواهد شد.

بهینه سازی موتورهای جستجو

تعداد کلمات کم

موتورهای جستجوگر برای تعداد کلمات موجود در هر صفحه حداقلی تعریف نکرده‍اند، اما همواره اعلام کرده‌اند که محتوایی با تعداد کلمات بالا دارای تأثیر بیشتری در SEO می‌باشد. معمولاً در هر وب سایت، صفحاتی با تعداد کلمات اندک موجود می باشد که تأثیر مثبتی بر سئوی وب سایت ندارد. با تولید محتوای مناسب و مرتبط با موارد مدنظر جستجوگران می توان از این صفحات نیز برای بهبود رنک سایت استفاده کرد.

 

پایین بودن سرعت سایت

سرعت بارگذاری وب سایت تأثیر زیادی در بهبود رنک وب سایت دارد. وب سایت‍هایی با سرعت بارگذاری بالا دارای رنک بهتری نسبت به وب سایت‍هایی با سرعت بارگذاری پایین دارند. علاوه بر این، بالا بودن سرعت بارگذاری وب سایت منجر به بهبود تجربه‌ی کاربری در بازدیدکنندگان می‌شود. استاندارد سرعت بارگذاری صفحات یک وب سایت برابر ۱.۵ ثانیه می‌باشد. برای دستیابی به این استاندارد بهتر است از انجام شدن موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 • بهینه‌سازی تصاویر موجود در صفحه
 • کاهش ارجاعات
 • بهبود زمان پاسخگویی سرور
 • نبودن تگ جایگزین

از رایج‌ترین اشتباهات سئوی درون سایت، عدم استفاده از تگ جایگزین می‌باشد. تگ جایگزین مفهوم تصاویر مورد استفاده در وب سایت شما را به موتور جستجوگر اعلام می‌کند. تگ جایگزین در واقع همان توضیحات متنی مربوط به تصاویر می‌باشد. از آنجا که این تگ از نوع متن می‌باشد، باید در آن از کلیدواژه استفاده شود. با استفاده از کلیدواژه در تگ جایگزین می‌توانید موجب بهبود SEO در وب سایت خود شوید و ترافیک بیشتری را از طریق موتور جستجو به خود اختصاص دهید.

 

عدم وجود کلمات کلیدی در محتوا

یکی دیگر از متداول‌ترین اشتباهات سئوی درون سایت که از وب سایت‌های بسیاری سر می‌زند، عدم استفاده از کلیدواژه در مقدمه‌ی محتوا می‌باشد. متن نوشته شده حتی اگر دارای کلمات زیادی نیز باشد، باید در ۵۰ الی ۱۰۰ کلمه‌ی اول خود حاوی کلیدواژه باشد. در غیر این‌صورت فرآیند بهینه سازی موتورهای جستجوگر به خوبی انجام نشده و موتور جستجوگر نمی‌تواند کلیدواژه‌ی مدنظر را شناسایی کند و بر اساس این کلیدواژه بازدید کننده به وب سایت ارجاع دهد.

بهینه سازی موتورهای جستجو

استفاده از فریمها

هیچ‌گاه در صفحاتی که برای فهرست شدن توسط موتورهای جستجو آماده شده‌اند از فریم‌ها استفاده نکنید. استفاده از فریم و آی فریم می‌تواند تأثیرات بدی بر SEO به جای بگذارد. بنا به گفته‌ی موتور جستجوگر گوگل، فریم‌ها علاوه بر ایجاد اختلال در معماری وب سایت، فرآیند لیست‌کردن محتوای درون صفحات را نیز دشوار می‌کنند. به همین دلیل، برای بهبود سئو سعی کنید در صفحاتی که قرار است به گوگل ارائه شوند از فریم و آی ‌فریم استفاده نشود.

 

واکنشگرایی صفحات

در گذشته تنها راه دسترسی افراد به صفحات وب، به لپ‌تاپ و کامپیوتر رومیزی محدود می‌شد. اما در حال حاضر با گسترش انواع گوشی‍های هوشمند و تبلت‌ها این رویه دچار تغییر شده‌است. بر اساس آمار، بیشترین دسترسی به اینترنت به وسیله‌ی گوشی‌های هوشمند فراهم می‍شود. بنا به همین دلیل، عدم توجه به این نکته در طراحی صفحات وب، می‌تواند اشتباه بزرگی به حساب بیاید. برای آنکه بتوان تجربه‌ی کاربری خوبی برای دارندگان انواع تلفن‌های همراه هوشمند خلق کرد، در طراحی صفحات وب، باید از واکنش‌گر بودن صفحات اطمینان حاصل کرد. توجه به این نکته می‌تواند موجب بهبود سئو شوده و ترافیک بیشتری را نصیب وب سایت کند.

 

زبان وب سایت

آخرین مورد از اشتباهات رایج سئو به عدم اعلام زبان وب سایت باز می‌گردد. این مورد نسبت به سایر مواردی که تا اینجا مطرح شد دارای تأثیرات متفاوتی می‌باشد. با اعلام زبان وب سایت به موتورهای جستجوگر می‌توانید برای بهبود سئوی وب سایت از SEO بین‌المللی بهره بگیرید. علاوه بر این، با اعلام زبان وب سایت، موتورهای جستجوگر راحت‌تر می‌توانند مخاطب مناسب برای مطالب شما را پیدا کنند. ۱۱ مورد بالا می‌توانند تأثیرات جدی بر کسب و کار شما داشته باشند. به منظور پیشگیری از آسیب‌های احتمالی ناشی از موارد بالا و تبدیل آنها به فرصتی برای بهبود رنک سایت، تنها کافیست تا این موارد را به خوبی به خاطر داشته باشید و در وب سایت خود به کار ببندید.

 

 

منبع:

www.techzim.co.zw

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم