فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

پاراگراف محتوای خود را تاثیر گذارتر کنید ؟ | اهمیت طول پاراگراف در سئو

خانه » تولید محتوا » پاراگراف محتوای خود را تاثیر گذارتر کنید ؟ | اهمیت طول پاراگراف در سئو

پاراگراف محتوای خود را تاثیر گذارتر کنید ؟ | اهمیت طول پاراگراف در سئو

طول پاراگراف‌ها در سئو مهم‌تر آن چیزی است که فکر می‌کنید.

یکی از مسائل مهم در پلاگین سئو طول پاراگراف هاست. بعضی اوقات شما با این مسئله رو‌به‌رو می‌شوید که باید طول پاراگراف‌هایتان کوتاه‌تر از حدی باشد که شما در نظر گرفته‌اید. سوالاتی که در این‌جا مطرح می‌شود این است که :

  • چرا طول پاراگراف‌ها به موضوع مهمی تبدیل شده است؟ به‌گونه‌ای که حتی اگر متن شما یک پاراگراف دارد باید همان پاراگراف خوب به‌نظر برسد؟
  • برای کوتاه کردن طول پاراگراف‌ها چه کاری باید انجام داد؟

وقتی که پاراگراف‌ها بیش از حد خود طولانی نباشند و از اندازه‌ای مناسب برخوردار نباشد، متن شما را به متنی تبدیل می‌کند که خواندن آن بسیار دشوار است و نیاز به اسکرول کردن زیاد دارد. پاراگراف‌های طولانی متن به هیچ عنوان برای خواندن مناسب نیستند و تنها وظیفه‌ای که برعهده دارند ترساندن خوانندگانشان از رو به رو شدن با آن‌هاست.

بنابراین آنچه در این مطلب می‌خوانید شامل:

  • اهمیت طول پاراگراف‌ها
  • اندازه استاندارد پاراگراف‌ها
  • طول پاراگراف در هر متن
  • ارزیابی طول پاراگراف‌ها
  • چگونگی کوتاه کردن پاراگرف‌ها
اهمیت طول پاراگراف ها

اهمیت طول پاراگراف ها

به این موضوع فکر کنید که برای مثال مقاله‌ای روبه‌روی شما قرار دارد که فقط از یک پاراگراف طولانی و بزرگ تشکیل شده است. مسلما شما هم مثل سایر خوانندگان قبل از خواندن اولین خط از مقدمه این مقاله، از صفحه خارج می‌شوید. اندازه استاندارد پاراگراف ها این امکان را به شما می‌دهند تا شما متن خود را به برش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید تا درک مطلب مقاله شما برای خوانندگان بسیار آسان‌تر باشد.

وقتی یک پاراگراف از متن شما به پایان می‌رسد به این معنی است که شما فرصتی را در اختیار خوانندگان قرار داده‌اید که در عین استراحت دادن به چشم‌ها و مغز خود به موضوع پاراگراف موردنظر فکر کنند و این امر باعث درک بهتر و بهتر مطلب شما می‌شود. وجود پاراگراف های استاندارد به خوانندگان در اسکن کردن متن شما کمک شایانی می‌کنند. بیشتر خوانندگان مطالب صفحه شما نمی‌خواهند که وقت بسیار زیادی را صرف مطالعه تمام مطالب شما بکنند. آن‌ها اغلب به دنبال پیداکردن مطالب مورد نیاز خودشان از لابه‌لای مقاله شما هستند، بنابراین اگر طول پاراگراف‌ها مناسب باشد خوانندگان به راحتی می‌توانند عنوان موردنظرشان را پیدا کنند و حتی از جملات اول هر پاراگراف شما استفاده کنند.

اندازه استاندارد پاراگراف ها

پاراگراف استاندارد، خوب و مناسب پاراگرافی است که اطلاعاتی را درباره یکی از ابعاد مورد بحث در مقاله شما در اختیار دیگران قرار دهد. هر پاراگراف در مقاله شما باید دارای یک جمله اصلی باشد که در واقع اولین جمله پاراگراف است. در واقع این جمله توضیحی کوتاه درباره محتوای پاراگرافی است که قرار است آن را مطالعه کنید. این جملات اول در هر پاراگراف این امکان را برای خواننده ایجاد می‌کنند تا در لحظه تصمیم بگیرد که آیا نیازی به مطالعه آن پاراگراف است یا می‌تواند آن را نادیده بگیرد.

طول پاراگراف ها در هر متن

طول پاراگراف ها در هر متن

طول پاراگراف‌های متن شما بستگی به حیطه کاری شما دارد اما حداقل اندازه‌ای که می‌توان برای یک پاراگراف متصور شد دو جمله است. اگر پاراگراف‌های تشکیل‌دهنده متن شما بیش از دویست کلمه تشکیل شده باشند، آن پاراگراف‌ها پاراگراف های طولانی نام دارند و شما موظفید که این پاراگراف ها را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. چرا که خواندن پاراگرافی با بیش از دویست کلمه برای خواننده بسیار دشوار است.حتی خوانندگانی که مهارت بالایی دارند نیز دچار مشکل می‌شوند. وجود خوانندگان متبحر برای متون تخصصی شما الزاما به این معنی نیست که متن شما نباید پاراگراف‌های کوتاه‌تری داشته باشد. اگر قرار است ازاطلاعات پیچیده در متن خود استفاده کنید از آن باید جوری استفاده کنید که هنر شما را نشان دهد نه وجود نقصی در کار شما را.

ارزیابی طول پاراگراف ها

ارزیابی طول پاراگراف‌ها به شما نشان می‌دهد که پاراگراف های شما بسیار طولانی است . توصیه‌ای که به شما می‌کنیم این است که طول پاراگراف های خود را کوتاه کنید و آن را به کمتر از صد و پنجاه کلمه برسانید تا درهنگام خواندن متن، درک آن بسیار راحت باشد. خواندن پاراگراف های طولانی بسیار دشوار است و از جذابیت متن می‌کاهد.

چگونگی کوتاه کردن پاراگراف ها

چگونگی کوتاه کردن پاراگراف ها

برای کوتاه کردن متن خود ابتدا باید نگاهی جامع به متن بیندازید و بعد از آن سعی کنید که موضوعات را طبقه‌بندی کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که متن را به‌طور منظم به بخش‌های مختلف تقسیم کرده و در پاراگراف‌های جدا از هم قرار بدهید. قبل از نوشتن مطلب موردنظر خود به این موضوع توجه کنید که آیا می‌توانید یکی از جنبه‌های متنی خود را به دو جنبه جداگانه تقسیم کنید؟

اگر این کار امکان‌پذیر بود، پاراگراف‌ها کوتاه‌تر می‌شوند در غیر این صورت باید با یک یا دو پاراگراف بلند در متن خود کنار بیایید. در استراتژی که سئو دنبال می‌کند بخش مهمی از آن به محتوای خوب بستگی دارد، به همین دلیل است که محتوای متنی شما باید مناسب باشد که حتی موتورهای جستجو نیز در هنگام خواندن و درک متن شما دچار مشکل نشوند. نوشتن متن خوب نسبت به نوشته ای که فقط در آن جملات به هم متصل شده‌اند این مزیت را دارا است که هم قابل فهم است و هم شانس زیادی را برای رتبه‌بندی دارد. مسلماً یک مقاله عالی دارای پاراگراف‌های بسیار عالی است که آن متن را تعریف می‌کنند. این پاراگراف‌ها هستند که متن را به صورت ترکیب درآورده و کمک بزرگی برای درک مطلب توسط مردم و موتور های جستجو می‌کنند. درست است که خوب و درست‌نویسی کار طبیعی نیست اما با تمرین و ممارست شما است که می‌توانید این مهارت را کسب کنید.

سعی کنید در نوشتن مقالات خود از به کار بردن پاراگراف‌های طولانی دوری کنید زیرا خوانندگانی که برای خواندن و اسکن کردن مطالب شما آمده‌اند را دلسرد می‌کنید. هر پاراگراف مناسب، بعدی خاص از موضوعی را مشخص می‌کند و بنابر این باید دارای جمله اصلی باشد. هر پاراگراف باید کمتر از دویست کلمه یا حتی تا صد و پنجاه کلمه باشد. برای کوتاه کردن پاراگراف‌های خود این نکته را در نظر داشته باشید که ابتدا باید متن را به‌عنوان یک پیکره اصلی در نظر بگیرید و بعد به این موضوع بپردازیم که کوتاه کردن پاراگراف‌ها امکان پذیر است یا خیر.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم