فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02188862466

افزونه یوست وردپرس چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

خانه » تولید محتوا » افزونه یوست وردپرس چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

افزونه یوست وردپرس چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

ابزار یوست سئو چه فایده‌ای دارد؟

ابزار یوستموتورهای جستجو از کانال‌های حیاتی بازاریابی در دنیای آنلاین هستند. در حال حاضر بیش از 60 درصد ترافیک انواع وبسایت‌ها از طریق موتورهای جستجو تامین می‌شود و بسیار مهم است که این کانال بازاریابی به درستی بهینه‌سازی شود. این فعالیت سئو نام دارد. در حال حاضر وردپرس یکی از پراستفاده‌ترین پلتفرم‌های مدیریت محتوای سایت است. افزونه‌هایی هم مختص سئو برای این پلتفرم ساخته شده‌اند که سازگاری زیادی با موتورهای جستجو دارند. افزونه Yoast سئو یکی از پراستفاده‌ترین افزونه‌ها در وردپرس و در حوزه‌ی سئو می‌باشد.

در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که ابزار یوست چیست و چگونه باعث می‌شود تا فرایند سئو راحت‌تر و هدفمند‌تر جلو برود.

هر کسی که در حوزه‌ی سئو کار می‌کند و یا مدیریت یک وبسایت را برعهده دارد با افزونه Yoast آشنایی دارد. این افزونه بیشترین تعداد دانلود و نصب را بین افزونه‌های مختص سئو در وردپرس دارد. یک افزونه راحت و کاربردی که کار انجام تنظیمات سئو تکنیکال و سئو On-Page را برای صاحبان وبسایت‌ها راحت‌تر کرده است.

با استفاده از این ابزار سئو On-Page کارایی قدرتمندی دارد. در حقیقت تمام فعالیت‌های مبتنی بر تولید محتوا و اجرا و پیاده‌سازی اصول سئو بر روی این محتوا توسط افزونه یوست انجام می‌شود. این افزونه محتوا را از جنبه‌های تعیین کلیدواژه‌های کانونی، استفاده از کلیدواژه‌ها، غلظت کلیدواژه در محتوا، استفاده از تگ آلت یا متن جایگزین برای محتوای تصویری، هدینگ‌ها و تیترهای به کار رفته در محتوا و همچنین لینک‌سازی داخلی و مواردی از این دست آنالیز می‌کند تا محتوای شما کاملا برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی شود، عنوان پست و متادسکریپشن و نامک محتوا هم در همین بخش تعیین می‌شوند. همچنین محتوای سایت از نظر خوانایی و ساختار محتوا برای مخاطبان هم بررسی می‌شود و ایرادات محتوا از این نظر هم به طور کامل بررسی می‌شوند. پس از رفع این ایرادات چراغ سئو و خوانایی یوست سبز می‌شود و به این معناست که محتوای شما صلاحیت لازم برای انتشار را دارد.

این بخش از ابزار یوست بیشترین استفاده را بین کاربران دارند و تولیدکنندگان محتوا و سئوکارها به طور مداوم از آن استفاده می‌کنند. اما افزونه Yoast یک پکیج کامل برای سئو است و می‌توان پیکربندی کلی سئو سایت را هم از طریق تنظیمات آن انجام داد.

تنظیمات پیشرفته افزونه یوستاز طریق تنظیمات پیشرفته‌ی این ابزار می‌توان سایت را به موتورهای جستجو معرفی کرد. یعنی با ایجاد کد شناسایی سایت امکان اتصال سایت به گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو وجود دارد. این ابزار همچنین نقشه سایت داینامیک و پویا برای سایت تولید می‌کند، نقشه سایت یکی از مهم‌ترین المان‌ها در ایندکس شدن سایت است. با ثبت این نقشه در کنسول گوگل، صفحات سایت به طور مداوم کرول و ایندکس می‌شوند.

مزایای ابزار یوست نسبت به سایر افزونه‌های سئو

آمارهای وبسایت Similartech نشان می‌دهد در حال حاضر قریب به ده میلیون سایت از افزونه Yoast به طور مداوم استفاده می‌کنند. این افزونه در در دو نسخه‌ی رایگان و پریمیوم وجود دارد. نسخه‌ی پریمیوم این افزونه امکانات کاربردی‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. 18 درصد از کاربران این افزونه را وبسایت‌های کاری و صنایع تشکیل داده‌اند که بیشترین آمار را بین سایر کسب و کارها دارند. اما دلیل این محبوبیت ابزار یوست چیست؟ در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های افزونه Yoast خواهیم پرداخت.

  • افزونه یوست به طور مداوم توسط مجموعه‌ی بزرگ Yoast آپدیت و بهینه‌سازی می‌باشد و تغییرات الگوریتم‌های گوگل و سایر موتورهای جستجو به طور متناوب در آن لحاظ می‌شوند.
  • امکان مشاهده‌ی پیش‌نمایش صفحات شما در گوگل در آن وجود دارد و شما قبل از انتشار محتوا می‌توانید سایت خود را تحلیل کنید و ببینید کاربران در صفحات مختلف گوگل وبسایت شما را به چه شکلی مشاهده می‌کنند تا در صورت امکان تغییراتی را در آن اعمال کنید.
  • تنظیمات یوستامکان ایجاد محتوای کانونی با افزودن لینک Canonical وجود دارد. دلیل استفاده از این قابلیت ابزار یوست چیست؟ وقتی شما چند محتوای مشابه و یا Duplicate در صفحات مختلف سایت خود دارید گوگل و سایر موتورهای جستجو عمدتا در رتبه‌بندی آن دچار مشکل می‌شوند و در نتیجه هیچکدام از این محتواها نمی‌توانند رتبه‌ی خوبی کسب کنند. شما می‌توانید با تعیین یک محتوا به عنوان محتوای کانونی، آن محتوا را به گوگل معرفی کنید تا بقیه را نادیده بگیرد.
  • این ابزار برای افراد مبتدی در سئو و همچنین افراد حرفه‌ای مناسب است و هرکس می‌تواند استفاده‌های مختلفی از آن داشته باشد. با تمام نسخه‌های وردپرس همخوانی دارد و یکی از کم‌ایرادترین افزونه‌های وردپرس بوده است که نشان از تیمی قدرتمند و حرفه‌ای در پس‌زمینه‌ی این افزونه است.

جمع بندی

افزونه Yoast سئو یکی از قدرتمندترین ابزارها برای سئو و بهینه‌سازی وبسایت است. بیش از 40 میلیون دانلود در وردپرس دارد و 10 میلیون سایت به طور فعال از آن استفاده می‌کنند. مدیریت سئو فنی سایت با این افزونه بسیار راحت‌تر است و رابط کاربری حرفه‌ای آن هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد حرفه‌ای بسیار کاربردی است. این افزونه امتیاز 4.9 از 5 را بین کاربران وردپرس به خود اختصاص داده است. هم کسب و کارهای کوچک و هم کسب و کارهای بزرگ و قدرتمند از این افزونه برای سئو بهتر و اصولی‌تر سایت خود استفاده می‌کنند.

منابع: yoast

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم