فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

کوری در برابر تبلیغات | کوری در برابر محتوا ؟!

خانه » شنبه » کوری در برابر تبلیغات | کوری در برابر محتوا ؟!

کوری در برابر تبلیغات | کوری در برابر محتوا ؟!

آیا نخستین بیلبورد تبلیغات را که امروز در مسیر آمدن به سر کار دیدید، به یاد‌ می‌آورید؟ دومی ‌را چطور؟ احتمالا پاسخ خیر خواهد بود.
در مورد جعبه‌های حبوبات در کابینت چطور؟ کدام حبوبات در سمت چپ و کدام در سمت راست قرار دارند؟
اگر شما تبلیغات روزانه در مسیر مترو ، یا تبلیغات نوار کنار صفحه وب سایت مورد علاقه‌تان‌ را می‌بینید، ولی به خاطر نمی‌آورید، احتمالا به کوری در برابر تبلیغات دچار شده‌اید.
به نظر‌ می‌رسد که ما نسبت به چیزی که هر روز آن را‌ می‌بینیم کور‌ می‌شویم. چشمان ما این چیزها را‌ می‌بیند (مثل تبلیغات بیلبوردها و جعبه‌های حبوبات) و بلافاصله ناخودآگاه ما تصمیم‌ می‌گیرد که آن‌ها تکراری می‌باشند بنابراین، آن‌ها دیگر ارزش واقعی برای ما ندارند و ما توجه آگاهانه به آن‌ها نداریم.

تمرکز ما در این مقاله برکوری در برابر تبلیغات آن هم از نوع دیجیتالی است؛ مطمئنا، وب‌سایت شما ممکن است برای اولین بار که مشتریان بالقوه شما آن را‌ می‌بینند، فوق العاده جذاب و چشمگیر بوده باشد. اما برلی چه مدت؟ برای بارسوم، چهارم یا دوازدهم هم همین‌گونه است؟ اگر شما‌ می‌توانید جای حبوبات مورد علاقه خود را فراموش کنید، مطمئنا‌ تبلیغات بسیاری از وب‌سایت‌ها را نیز فراموش کرده اید.
در ادامه این مطلب به شرح روش‌های جلوگیری از کوری در برابر تبلیغات می‌پردازیم.

 

چگونگی جلوگیری از کوری در برابر تبلیغات

با توجه به این موضوع اقداماتی که‌ شما در بازاریابی می‌توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که بازاریابی شما به کوری مخاطب نسبت به تبلیغات منجر نمی‌شود، را بررسی می‌کنیم.

 

  • با وب سایت خود بازی کنید.

البته، امکان ندارد که تیم طراحی وبسایت شما هر ماه یا هر دو ماه یک‌بار وب‌سایت جدیدی را برای شما طراحی کند. نیازی هم نیست که تغییرات این قدر پیچیده و زیاد باشند. می‌توانید با تغییرات کوچک شروع کنید و به آن بیفزائید. تصویر اصلی در صفحه اصلی شما برای چند ماه ممکن است منحصر به فرد و جالب باشد، یا برای بازدیدکنندگانی که برای اولین بار به سایت شما سر‌ می‌زنند، اما در ذهن بازدیدکنندگان همیشگی ثبت نمی‌شود. پس وقت آن است که آن را تغییر دهید. شما‌ می‌توانید هر ماه آن تصویر را تغییر دهید.

 

  • بازخوانی قالب ایمیل شما

مطمئنا شما قالب ایمیل خود را برای مشتریان آینده آماده کرده‌اید. قبل از این که از طریق آن ایمیلی بفرستید، باید از خودتان بپرسید هر بار که خود و محصولات خود را به یک مشتری بالقوه معرفی‌ می‌کنید چه تغییراتی باید در قالب ایمیلتان ایجاد کنید. اگر تا به حال در ارسال ایمیل‌هایتان تنها نام مخاطب را تغییر داده‌اید، اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌اید. ایمیل‌هایتان را بررسی کنید؛ در ایمیل فرستادن به مشتریان خود به آن‌ها ثابت کنید که به آن‌ها علاقه دارید نه فقط به پولشان. اگر آن‌ها را در یک نمایشگاه تجاری ملاقات کرده‌اید موارد خاصی که به شما گفته‌اند را در ایمیل بیان کنید.

 

  • داستان خود را عنوان کنید.

شرکت شما به هر شکلی که آغاز شده است یک داستان دارد. آیا با تأسیس شرکت داستان شما متوقف شد؟ البته که نه! داستان شما تمام نشده و ادامه دارد. بنابراین، داستان خود با مشتریان به اشتراک بگذارید و آزادی مطبوعات فرصت شگفت‌انگیزی برای نشان دادن شما به مخاطبان شما است و این که داستان شما هنوز ادامه دارد فرصتی است برای همراه شدن با مشتریان در ادامه‌ی مسیر.

 

  • قرار نیست همه چیز را متحول کنید.

واقعا، نیازی به متحول کردن همه چیز نیست. شما‌ می‌خواهید تازه بمانید، بله و راهکار آن ایجاد تغییرات کوچک و مداوم است، نه تغییرات یک‌باره و اساسی تحولاتی از جمله مناسب سازی پیام‌ها و ایمیل‌هایی که به مشتریان خود ارسال‌ می‌کنید و ارسال داستان خود برای چند نشریه یا مطبوعاتی که در دو یا سه جا منتشر‌ می‌شوند. این تغییرات کوچک‌ می‌تواند تلاش‌های بازاریابی شما را که‌ امکان دارد یک کوری ناخواسته برای نام تجاری شما ایجاد کرده باشد، اصلاح کند و به شما این اجازه را بدهد که دوباره توجه مخاطبانتان را به خود جلب کنید.

 

 

کوری در برابر محتوا

کوری در برابر محتوا

تا به این‌جا به مسئله کوری در برابر تبلیغات دیجیتالی پرداخته ایم اما سؤالی در ذهن بازاریابان محتوا به‌وجود می‌آید: آیا “کوری در برابر محتوا” هم به وجود خواهد آمد؟

 

در برابر کوری در برابر محتوا چه باید کرد؟

کوری در برابر محتوا وجود داردکه به دلیل افزایش نسبت سیگنال به نویز رخ‌ می‌دهد. مقدار محتوايي​​كه در اينترنت قرار دارد، حيرت‌انگيز است. پس جای تعجب نیست که اکثریت قریب به اتفاق، صفحات را قبل از این که بخوانند، ترک‌ ‌کنند. اما درست مثل هر مانعی که در بازاریابی محتوا، بازاریابان با آن روبرو‌ می‌شوند، این نیز یک فرصت برای خلاقیت بیشتر در چگونگی حل مشکلات است. بازاریابان در این خصوص‌ می‌توانند از دو روش به نفع خود استفاده کنند:

  • محتوای بهتری را ایجاد کنید

یعنی اگر مخاطبان شما دچار کوری در برابر محتوای شما هستند این به این معنا نیست که تولید محتوای خود را ویرایش کنید. این برای مخاطبان شما تفاوتی ندارد. امروزه اگر تولید محتوای بصری، تولید محتوای متنی ، تولید محتوای ویدئویی یا تولید محتوای گرافیکی شما آموزشی نباشد ، نتواند خواننده خود را سرگرم کند و یا الهام بخش نباشد، دیگر چیزهایی که از تولید محتوا می‌خواهید مانند ترافیک، فروش و …. را نمی‌تواند به شما بدهد. ما باید بیشتر شبیه خوانندگانمان فکر کنیم و رویکردمان را برای ایجاد ارزش محتوایمان مورد تجدید نظر قرار دهیم. باید به دنبال آن باشیم که مخاطبان ما چه محتوایی را در اینترنت استفاده‌ می‌کنندو نیاز دارند، پس در این راستا تولید محتوای متنی، تولید محتوای بصری، تولید محتوای ویدئویی یا تولید محتوای گرافیکی داشته باشیم.

  • طرز بیان متفاوتی داشته باشید.

بسیاری از کسب و کارها از کوچک گرفته تا متوسط بازاریابی محتوای خود را یکسان با شرکت‌های بزرگ انجام‌ می‌دهند. اگر خوانندگان شما دچار کوری در برابر محتوا شدند، شما این فرصت را دارید که با طرز بیان متفاوت در محتوای خود ، از این روند به نفع خود استفاده کنید. داشتن یک متن خلاقانه و جذاب‌ می‌تواند حتی مشتریانی که فرصتی را برای خواندن محتواها نمی‌گذارند، جذب کند. تا زمانی که شما از این مشکلات به عنوان فرصت استفاده کنید ، خطری شما را تهدید نمی‌کند.

 

منابع

hmglv.com

www.cision.com

www.forbes.com

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم