فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

مزایا و تاثیر وبلاگ – وبلاگ‌ها قوی‌تر از شبکه‌های اجتماعی

خانه » تولید محتوا » مزایا و تاثیر وبلاگ – وبلاگ‌ها قوی‌تر از شبکه‌های اجتماعی

مزایا و تاثیر وبلاگ – وبلاگ‌ها قوی‌تر از شبکه‌های اجتماعی

وبلاگ‌ها قوی‌تر از شبکه‌های اجتماعی

وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی، جایگزین رسانه‌های سنتی شده‌اند. با توانایی برای پیوستن به جهان اجتماعی آنلاین با یک کلیک و یا یک تپ، ارتباط با جهان و کسب اطلاعات روز، آسان‌تر و سریع‌تر از همیشه شده‌ و تعداد وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز روز به روز افزایش می‌یابد. با این حال، اگرچه شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز، سروصدای بیشتری به پا کرده‌اند اما این وبلاگ‌ها هستند که فروش بیشتر را موجب می‌شوند و مردم برای کسب اطلاعات به آن‌ها مراجعه می‌کنند. اما دلیل آن چیست؟ در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

 

اعتماد بیشتر زنان به وبلاگ‌ها

تحقیقات جدید سایت BlogHer  نشان می‌دهد که 81 درصدد زنان آنچه در وبلاگ‌های موردعلاقه خود می‌خوانند، قبول دارند. در واقع، زنان به پست‌های وبلاگ بیش از انواع بازاریابی سنتی از جمله توصیه‌نامه‌های افراد مشهور و محتوای موجود در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات تلویزیونی اعتماد دارند. مصرف‌کنندگان به وبلاگ‌ها اعتماد بیشتری دارند، هنگام تصمیم‌گیری برای خرید اطلاعات وبلاگ‌ها را مفیدتر می‌دانند. همچنین معتقدند وبلاگ‌ها منبع اطلاعات معتبرتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از زمینه‌ها و به‌خصوص معرفی انواع محصولات هستند.

 

انجام تصمیم‌گیری نهایی برای خرید در وبلاگ

مصرف‌کنندگان به فیس‌بوک و توییتر به عنوان یک مقصد تصمیم‌گیری برای خرید و یا خرید نهایی فکر نمی‌کنند. مصرف‌کنندگان می‌گویند که از شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط با خانواده و دوستان، سرگرم شدن و همکاری با یک جامعه و انجمن استفاده می‌کنند. وبلاگ‌ها داستان متفاوتی دارند. بهترین مکان برای برای کسب اطلاعات درباره نحوه کار با محصولات جدید، به دست آوردن اطلاعات محصول، پیدا کردن توصیه‌ها و تصمیم‌گیری‌های خرید به شمار می‌روند. گاهی اوقات پس از خواندن مطالب وبلاگ‌ درباره محصول، مصرف‌کنندگان نسبت به خرید محصول ترغیب شده و در همانجا تصمیم خود را عملی می‌کنند. درصد زنانی که می‌گویند آن‌ها محصولی را به خاطر یک پست وبلاگ خریداری کرده‌اند 61٪ در مقابل 33٪ به دلیل فیسبوک و 31٪ به دلیل یک توییت بوده است.

 

وبلاگ متعلق به شما است اما شبکه اجتماعی نه!

دامنه وبسایت متعلق به شما است و این شما هستید که قوانین را مشخص می‌کنید. شما می‌توانید هرچقدر محتوا (کم یا زیاد) که می‌خواهید درباره هر موضوعی بنویسید و بسیاری از تصاویر و یا ویدئوهایی که احساس می‌کنید مخاطبان دوست خواهند داشت را اضافه کنید. وب‌سایت شما جایی است که مردم مطالب و محصولات شما و آنچه عرضه می‌کنید، می‌بینند. در اینجا است که شما باید موقعیت خود به عنوان کارشناس را تثبیت کنید. اما در اغلب شبکه‌های اجتماعی، در زمینه محتوا و مدت زمان ویدئوها محدودیت‌ها و قوانینی وجود دارد. شاید هزاران پست‌ را در یک شبکه اجتمای بارگذاری کنید و با یک تصمیم  و قانون مدیر شبکه اجتماعی تمام این محتواها و مطالب از بین برود. در حالی که در وبلاگ اختیارات بیشتری دارید و از این بابت دستتان بازتر است. علاوه بر این، پست‌های شبکه‌های اجتماعی معمولاً کوتاه و اغلب محدود به یک عکس، متن و یا ویدیوی کوتاه است. در وب‌سایت شما می‌توانید از پست‌های وبلاگ برای بیان جزئیات موضوع، ارائه بینش عمیق‌تر برای کار با شما، به نمایش گذاشتن داستان‌های مشتری از طریق ویدئو و ارائه راهنمایی و مشاوره استفاده کنید. پست‌های وبلاگ معمولاً 800 تا 1000 کلمه‌ای و حتی حاوی محتواهای طولانی هستند و  به شما فضای بسیار بیشتری برای معرفی خود، کسب‌وکار و محصولات می‌دهند. یک وبلاگ می‌تواند برای شما مزایای بهبودی SEO ترافیک بیشتر و غیره را فراهم کند. در وبلاگ، یک پست را برای بازدید مخاطب، می‌توان برای همیشه نگه داشت چون برخی محتواهای وبلاگ همیشه سبز هستند. محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود، معمولاً برای یک دوره کوتاه ارزش دارد و به سرعت جای خود را به آپدیت‌های دیگر که توسط خودتان و هر کس دیگری انجام می‌شود می‌دهد و  پیدا کردن یک پست که شما چند ماه پیش در فیسبوک یا دیگر شبکه‌های اجتماعی قرار داده‌اید به مراتب سخت‌تر و زمانبر است. از این نظر وبلاگ‌ها بسیار بهتر از شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کنند.

 

شبکه اجتماعی ابزاری برای جذب بازدیدکنندگان به وبلاگ و شبکه‌یابی

طبق تحقیقات جدید، مخاطبان جوان از شبکه‌های اجتماعی بیش از تلویزیون استفاده می‌کنند. بنابراین، جای تعجب نیست که صاحبان وبلاگ، بسیاری از بازدیدکنندگان خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی پیدا می‌کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی خود و وبلاگ، به دست آوردن فالوور در هر یک از این شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک‌گذاری محتوا و مطالب وبلاگ است. وقتی وبلاگ‌ها محبوب‌تر شده و بازدیدکنندگان بیشتری جذب می‌کنند، شرکت‌های بزرگ از شبکه‌های اجتماعی برای دسترسی به اینفلوئنسرها و بازاریابی محصولات خود از طریق آن‌ها استفاده می‌کنند. یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی برای برندها و سازمان سودآور است و هزینه چندانی ندارد. نه تنها وبلاگ‌نویسان می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی برای ساختن برند خود، افزایش تعامل با مشتری و حتی فروش استفاده کنند، بلکه می‌توان گفت که شبکه‌های اجتماعی ابزارهای شبکه‌یابی مهمی هستند. قبل از شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌یابی تنها از طریق برگزاری جلسات با افراد همفکر، ارتباط با مردم از طریق تماس‌های متقابل و یا درخواست از همکاران برای ارجاع میسر بود. این کار بسیار وقت‌گیرتر از شبکه‌یابی از طریق اینترنت است. برخی از ستاره‌های شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها هوادار و یا بیننده دارند که بسیاری از آن‌ها را از طریق شبکه‌یابی شبکه اجتماعی به دست آورده‌اند. در دنیای امروز شبکه‌های اجتماعی یک ابزار شبکه‌یابی قوی به شمار می‌روند و وبلاگ‌نویسان نیز از آن به نفع خود بهره می‌برند.

 

شبکه اجتماعی ابزاری برای به اشتراک‌گذاری محتوای وبلاگ

همانطور که اشاره شد، وبلاگ‌ها با ارائه محتوای غنی و ارزشمند تلاش می‌کنند مخاطبان خود را جذب کنند. علاوه بر این، بسیاری از بازدیدکنندگان و فالوورهای خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی بدست می‌آورند به این صورت که در شبکه‌های اجتماعی بخشی از محتوا یا ویدئو و اطلاعات قرار داده می‌شود و از مخاطب می‌خواهند که برای خواندن ادامه محتوا به وبلاگ مراجعه کنند. محتوای وبلاگ‌ها بیشتر و در اغلب مواقع معتبرتر و غنی‌تر بوده و منبع ارجاع بهتری است. از این رو، می‌توان گفت که وبلاگ‌ها محتوای بهتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی دارند و آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی بیشتر در معرض دید قرار می‌دهند. ارائه محتوای با کیفیت به مخاطبانی که آن را می‌خوانند از اهمیت زیادی در وبلاگ برخوردار است. یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه بدانید مردم به دنبال چه چیزی هستند، جستجوی موضوعات پرطرفدار در شبکه‌های اجتماعی است. بنابراین، یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد یک پست با کیفیت برای وبلاگ خود، بررسی موضوعات ترند در شبکه‌های اجتماعی است تا آنچه مخاطب نیاز دارد، به او ارائه ‌کنید و از طریق این شبکه‌ها به اشتراک بگذارید.

 

به طور خلاصه می‌توان گفت که وبلاگ‌ها منبعی موثق‌تر، غنی‌تر و معتبرتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی در زمینه ارائه محتوا به مخاطبان هستند که صفحه وب‌سایت شما را به روز و زنده نگه می‌دارند و شبکه‌های اجتماعی ابزاری برای وبلاگ‌نویسان هستند که از طریق آن می‌توانند مردم را به خواندن محتوای خود جذب کنند. در نهایت، وبلاگ‌ها از شبکه‌های اجتماعی قوی‌تر هستند از این جهت که شما می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای جذب مردم به وب‌سایت خود و برای تبلیغ استفاده کنید اما در نهایت همیشه از آن‌ها می‌خواهید که برای کسب اطلاعات بیشتر، برای یافتن کتاب، برای خرید به وب‌سایت شما مراجعه کنند. در واقع، شبکه‌های اجتماعی ابزار جذب مخاطب به وبلاگ‌ها هستند اما از نظر ارائه محتوا فضای کمتری نسبت به وبلاگ‌ها داشته و وبلاگ‌ها بهتر می‌توانند محتوایی کامل و بی‌نقص که نیاز مخاطبان را برآورده کند، ارائه دهند.

منابع:

 

www.wellorganised.org

www.copypress.com/blog

www.business2community.com

 

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

۰ دیدگاه

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم