فراخوان جذب ایده در حوزه محتوا
اطلاعات بیشتر
مشاوره رایگان 02191097118

سئو و نکات آن در سال 2017

خانه » سئو » سئو و نکات آن در سال 2017

سئو و نکات آن در سال 2017

مهم‌ترین نکاتی که در سال 2017 سئوی شما را مورد تأثیر قرار می‌دهد

چنانچه بخواهید در سال 2017 رنک بهتری از نظر سئو در موتور‌های جست‌وجو داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم گرایشات نوظهور زیر را جدی بگیرید:

 • استفاده از آمازون برای جستجوی کالاها افزایش می‌یابد:

در سال پیش رو آمازون از گوگل در زمینه‌ی جستجوی اطلاعات محصولات مختلف پیشی می‌گیرد. به خاطر داشته باشید که می‌بایست برای بهتر شدن سئو در سایت آمازون رتبه بندی داشته باشید. داشتن رتبه حتی در یک کلید واژه، شانس شما را افزایش می‌دهد.

 • محبوبیت جستجو‌های ویدیویی، چند رسانه‌ای و صوتی افزایش می‌یابد:

امروزه افراد تمایل کمتری برای خواندن متون دارند. در عوض تمایل دارند ویدیو تماشا کرده و یا به فایل‌های صوتی گوش ‌کنند. دستگاه‌های جستجوی صفحه‌ی اصلی محور، امکان جستجوی جستارهای مورد نظر افراد را بدون تایپ چیزی فراهم می‌کند. به عبارتی آن‌ها سؤالی را می‌پرسند ‌و پاسخ آن را دریافت می‌کنند.

 • هوش مصنوعی از اهمیت بالایی برخوردار است:

هوش مصنوعی تغییرات عمده ای را در جستجوگر گوگل ایجاد کرده است. در سال جاری شاهد اتخاذ فناوری‌های خودآموخته و فناوری‌های پیشرو گوگل از سوی شرکت‌ها خواهیم بود. هوش مصنوعی به یکی از اجزای مهم صفحات پیشنهادی اصلی گوگل تبدیل شده است. بنابر تحقیقات صورت گرفته، صفحات دارای معیارهای کاربری خوب در نتایج موتور جستجوگر رنک بالاتری را نشان می‌دهند؛ در حالی که صفحات دارای معیار کاربری پایین‌تر بازدید کمتری خواهند داشت.

 • اهمیت موبایل به مراتب بیشتر می‌شود:

  Faramohtava,Content,محتوا,فرا محتوا,فرامحتوا,SEO rules in 2017,SEO rules,قوانین سئو,بهینه سازی تصاویر,Optimizing images,هوش مصنوعی,Artificial intelligence,جست و جوهای ویدیویی,Video searches,Amazon,آمازون,استراتژی سئو,SEO Strategy,سئو متناسب با تلفن های هوشمند,SEO tailored to smartphones,Mobile SEO,سئوی موبایل,Website SEO,سئوی وب سایت,Google Ranking,رنکینگ گوگل,SEO,سئو,Search engines,موتورهای جست و جو

اهمیت تلفن‌های هوشمند بر کسی پوشیده نیست اما در سال جاری احتمالاً شاهد سئوی موبایلی بیشتر و اتخاذ استراتژی سئو متناسب با تلفن‌های هوشمند از سوی کسب و کارها خواهید بود. در سال‌های اخیر صفحات وب بر مبنای اولویت کامپیوترهای شخصی رتبه‌بندی می‌شدند اما در سال پیشرو این رویکرد تغییر کرده و اولویت با دستگاه‌های تلفن همراه خواهد بود. بنابراین سایت خود را برای کاربرد در موبایل بهینه‌‌سازی نمایید در غیر اینصورت ترافیک بسیاری را از دست می‌دهید.

 • گسترش صفحات موبایلی با سرعت لود بالا(پر شتاب):

پروتکل‌های صفحات موبایلی پرشتاب (Accelerated Mobile Page) منابع بازی هستند که امکان ایجاد صفحات با قابلیت بارگذاری فوری در دستگاه‌های تلفن همراه را برای وب‌مسترها فراهم می‌کنند. به عبارتی این صفحات، صفحه‌های وب را در کسری از ثانیه روی سیستم عامل‌های موبایل باز می‌کنند. تغییرات ساختاری بسیار جزئی می‌تواند سرعت بارگذاری سایت شما را تا 4 برابر افزایش دهد؛ در حالی که استفاده از اطلاعات را 8 برابر کاهش می‌دهد. به عبارتی تبدیل صفحات وب به صفحات موبایلیِ پرشتاب، منجر به افزایش 30% ترافیک سایت و در نهایت افزایش مخاطبان می شود.

 • قوانین طراحی بهتر:

گوگل همه چیز در مورد رابطه‌ی کاربری است. انتظار می‌رود در سال جاری وب‌سایت‌هایی که طراحی مناسب‌تری از لحاظ رابطه کاربری داشته ‌باشند اختلاف زیادی نسبت به رقبا در رنکینگ گوگل خواهند داشت.

 

 • اهمیت بهینه‌سازی تصاویر:

اگر تمرکز شما برای بهینه‌سازی وب‌سایت تنها معطوف به متن است، بهتر است در استراتژی خود بازنگری داشته باشید. چرا که در سال 2017 موتور‌های جست‌وجو در مقایسه با دیگر انواع محتوا، تمرکز بیشتری بر سئوی تصویر خواهند داشت. بنابراین سایت خود را از لحاظ تصاویر بهینه کنید.

 

چنانچه قصد دارید رتبه‌ی بالاتری را در موتور‌های جست‌وجو کسب کنید و رقبای خود را پشت سر بگذارید، می‌بایست از استراتژی‌های نوین سئو استفاده کنید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی علاقه مند هستید تا برای شما تولید محتوا شود ؟

ترتیبی که فرامحتوا برای خواندن این دسته از مطالب پیشنهاد میکند :

مطالب مرتبط با این مقاله  
۱ دیدگاه
 • احمد ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

  به نکات مهمی اشاره کردید ممنون

نظر خود را بنویسید

اطلاعات شما اسپم نمیشود ، اگر راهکاری پیرامون نظر شما داشته باشیم رایگان مشاوره و همکاری میکنیم